Charita

Night run 2014 úspěšně doběhnul do cíle – na projekt AVON PROTI RAKOVINĚ PRSU se vybralo téměr 150 tisíc korun!

Středa, 17. Prosinec 2014

jf

Praha, 17.12.2014 – Letos poprvé se v rámci úspěšné akce Night RUN běžely i pětikilometrové AVON Běhy, které podpořily projekt AVON proti rakovině prsu. Na tréninky i start většiny z nich se postavila nejen jejich ambasadorka Iva Pazderková, ale i další tvář společnosti AVON – pětibojař David Svoboda. Celých 100 Kč z každého startovného bylo poukázáno na veřejnou sbírku AVON proti rakovině prsu, z níž budou v příštím roce financovány projekty prevence proti této zákeřné nemoci.

Šek na 141 700 Kč byl předán jednatelkou společnosti Event media s.r.o, Pavlou Obselkovou, generální ředitelce Avonu Andree Moldovan. „Velmi nás těší, že letošní první ročník běhů veřejnost zaujal a na trasu se po celé České republice vydalo tolik nadšených sportovců. Díky nim budeme moci poslat naději dalším ženám, které ji nejvíce potřebují,“ říká Andreea Moldovan.

V roce 2015 naváží AVON Běhy na svůj letošní mimořádný úspěch a jejich počet se rozšíří na 8! Přibude Plzeň a Zlín.


Děkujeme všem za podporu našeho boje proti rakovině prsu a těšíme se i v roce 2015 na viděnou na startovní čáře. Tři, dva jedna… START!!! AVON BĚHY 2015!

Více informací o projektu najdete na www.night-run.cz


Kontakt pro tisk:
Michal Čech
tel.: 737 418 801
michalcech@seznam.cz


O projektu AVON proti rakovině prsu

AVON Cosmetics v České Republice bojuje již 18. rokem proti rakovině prsu v rámci iniciativy AVON proti rakovině prsu. Do celosvětového projektu se firma zapojila v roce 1997 prodejem produktů s růžovou stužkou, které prodávají AVON Lady a AVON Gentlemeni bez nároku na provizi. Za dobu fungování projektu se podařilo na prevenci, podporu nemocných žen a další výzkum nemoci předat již více než 82 milionů korun. První AVON Pochod proti rakovině prsu se uskutečnil v roce 2001 a od té doby se stal pravidelnou akcí.


Ve Žlutých lázních se sešlo 1100 žen, aby světu vzkázalo: „Nenechme si ubližovat!”

Pondělí, 4. Srpen 2014

a

Praha, 4.8.2014 – Více než 1100 žen prošlo branami Žlutých lázní, kde se v sobotu konal první ročník Festivalu Nenechte si ubližovat. Na dobrovolném vstupném se vybralo 28 945 Kč, které budou předány neziskovým organizacím, jež pomáhají obětem domácího násilí. Akci přineslo sdružení Krav Maga Global ve spolupráci s charitativním projektem Avon proti domácímu násilí.„Brutální útok překvapí každého z nás. Naštěstí dnes existují tréninky sebeobrany, které vás na tyto situace mohou připravit,” uvedla Eva Decastelo, která provázela celým programem. „Avon se zavázal nejen pečovat o krásu žen, ale také bránit jejich zdraví a práva. Proto jsem ráda, že jsme mohli podpořit tuto jedinečnou akci,” řekla generální ředitelka Avonu Andreea Moldovan.

b c d

Pro více než tisícovku žen bylo připravené odpoledne plné pohybu, zábavy a také inspirace. Program začal v pravé poledne – ženy se i přes tropické teploty zúčastnily tréninku sebeobrany, pilates, zumby a jógy nebo navštívily zajímavé diskuze, například se známým spisovatelem a motivačním koučem Markem Dzirasou. Na jiných besedách se návštěvníci seznámili s nástrahami seznamování, a to jak v reálném životě, tak na internetu.


Během večerního programu byl předán šek organizaci proFem o.p.s. na částku 100 000 Kč, kterou poskytla veřejná sbírka Avon proti domácímu násilí. Tato částka slouží na projekt besed se studenty středních škol na téma násilí ve vztahu. Zbytek večera již proběhl ve znamení zábavy, o kterou se postarali duo Mateřská.com a djs Robot a Dave.


„Věřím, že Festival Nenechte si ubližovat, pomohl ženám k tomu, aby si uvědomily svoji situaci a začaly ji řešit. Těm, kteří jsou již z násilného vztahu již venku, jsme, doufám, alespoň pomohly znovu najít ztracenou sebedůvěru a sebejistotu,” prohlásil ředitel a hlavní trenér Krav Maga Global Jakub Otipka a pokračoval: „Všem ostatním bych rád vzkázal: buďte vždy obezřetní a ochotni nabídnout pomocnou ruku.”


Záštitu nad Festivalem Nenechte si ubližovat převzala Městská část Praha 4. Partnerem festivalu jsou Žluté lázně, které Festivalu poskytly své prostory.


Policie ČR v roce 2013 zaznamenala 182 vražd, 2331 případů vyhrožování, 520 případů nebezpečného pronásledování a 572 případů, kdy byl násilník vykázán z domova. Kromě toho policie registrovala 589 znásilnění. Proto AVON a Krav Maga Global CZ v listopadu minulého roku spustily kampaň „Nenechte si ubližovat“, která formou 5 krátkých filmů radí, jak se chovat v krizových situacích, jako jsou domácí násilí, stalking nebo znásilnění. V březnu tohoto roku proběhly stejnojmenné workshopy se zaměřením na bezpečnost žen v klubech a barech.


Kontakt pro tisk


Michal Čech
E-mail: MichalCech@seznam.cz
Tel. +420 737 418 801


O projektu AVON proti domácímu násilí

V roce 2008 společnost AVON v České republice otevřela společensky citlivé a mimořádně závažné téma domácího násilí páchaného na ženách. Pod heslem „Mluvme spolu o domácím násilí“ byla spuštěna kampaň, která poukazovala na nutnost hovořit nahlas o věcech, které nás trápí, a najít pro ně vhodná řešení. Její tváří je od počátku světoznámá topmodelka Daniela Peštová, která pomáhá s prevencí tohoto závažného společenského problému. Společnost AVON také využívá svoji rozsáhlou síť Avon Ladies a Avon Gentlemanů, kteří bez nároku na provizi prodávají tzv. symboly (produkty se symbolem ležaté osmičky). Výtěžek z prodeje těchto předmětů putuje na konto AVON proti domácímu násilí. Díky těmto finančním prostředkům financujeme konkrétní charitativní activity v oblasti prevence násilí na ženách.
www.avonprotidomacimunasili.cz


Krav Maga

Krav Maga je izraelský sebeobranný systém, z hebrejštiny volně překládán jako boj z blízka, který používají přední bezpečnostní sbory po celém světě (FBI, CIA, policejní jednotky SWAT či třeba izraelská armáda – IDF nebo tajná služba Mossad). Tento sebeobranný systém se v současné době rozšiřuje do měst po celé České republice a snaží se naučit své žáky, jak řešit různé krizové situace, ve kterých se mohou v běžném životě ocitnout. Od svého vzniku byla KMG největší a nejprofesionálnější Krav Maga organizace na světě. V současné době má pobočky ve více než 70 zemích na všech kontinentech. V roce 2007 se k těmto zemím připojila i Česká republika, když místní pobočku otevřelo sdružení Krav Maga Global CZ.
www.krav-maga.cz

Festival Nenechte si ubližovat oznámil další jména

Úterý, 29. Červenec 2014
Praha, 29.7.2014 – Do sobotního festivalu Nenechte si ubližovat zbývá už jen několik dnů, přesto svoji účast potvrdila další známá jména. Akce se zúčastní duo Mateřská.com, které se proslavilo skladbou Laktační psychóza, a také známý pražský DJ Robot. K nim se v sobotu přidá spisovatel Mark Dzirasa a další osobnosti. Odpolednem provede moderátorka Eva Decastelo. Festival přináší sdružení Krav Maga Global CZ za podpory společnosti AVON. Výtěžek ze vstupného poputuje na pomoc obětem domácího násilí.

sds


Kurz sebeobrany pro ženy, workshopy a besedy, jóga, pilates, zumba a djs na večerní party. To vše najdete na jednom místě 2. srpna 2014 ve 12:00 v pražských Žlutých lázních, kde proběhne první ročník Festivalu Nenechte si ubližovat. Ten je určen všem ženám bez rozdílu věku – těm, které by rády vyjádřily podporu obětem násilí, a i těm, které si touto zkušeností prošly.


Do Žlutých lázní se tak po necelých dvou měsících od konání AVON Pochodu proti rakovině prsu vrátí bohatý program určený ženám. „Toto léto se Žluté lázně poprvé obarví namodro. Ráda bych všem ženám vzkázala, aby se neostýchaly a užily si odpoledne plné pohybu, tance, ale také inspirace,” prohlásila generální ředitelka kosmetické společnosti Andreea Moldovan.


Jakub Otipka, ředitel a hlavní trenér ze sdružení Krav Maga Global CZ, k tomu dodal: „Řešení problémů, jako jsou domácí nebo sexuální násilí, často nenajdeme na úrovni, kde se projevují, ale je potřeba jít hlouběji. Příčinami toho, proč ženy zůstávají v násilných vztazích, mohou být vztahy v původní rodině, nízké sebevědomí a další. Proto je letní odpoledne ve Žlutých lázních věnované posílení ženy, osobnímu i fyzickému rozvoji. Můžete si zacvičit i jógu, pilates nebo zumbu a nechat se inspirovat předními českými kouči a autory zajímavých knih týkajících se osobního rozvoje. Mezitím si můžete odpočinout na louce nebo na pláži, případně se osvěžit v jednom z přilehlých barů.“


Bohatý program zahrnuje kurz sebeobrany pro ženy se zaměřením na bezpečnost v prostorách jako jsou parky a veřejná prostranství. Časopis Osobní rozvoj připravil besedu se známým spisovatelem a motivačním koučem Markem Dzirasou a zpěvačkou Magdou Malou. Nezisková organizace proFem na svých workshopech rozebere aktuální téma kyberšikany a problematiku výběru partnera. Návštěvnice Festivalu Nenechte si ubližovat se mohou těšit také na jógu, pilates, zumbu, líčení od profesionálních vizážistů a na večerní party, během které zahrají čeští djs: DJ Robot a DJ Dave. Pro děti je zajištěn program v dětském koutku včetně hlídání. Podrobný program je zveřejněn na www.nenechtesiublizovat.cz.


Vstupné je dobrovolné, minimálně však 100 Kč. Výtěžek z něj poputuje na veřejnou sbírku AVON proti domácímu násilí a bude předán neziskovým organizacím na pomoc obětem domácího násilí. Vstupné se platí při vstupu do Žlutých lázní.


Záštitu nad Festivalem Nenechte si ubližovat převzala Městská část Praha 4. Partnerem festivalu jsou Žluté lázně, které Festivalu poskytly své prostory.


Policie ČR v roce 2013 zaznamenala 182 vražd, 2331 případů vyhrožování, 520 případů nebezpečného pronásledování a 572 případů, kdy byl násilník vykázán z domova. Kromě toho policie registrovala 589 znásilnění. Proto AVON a Krav Maga Global CZ v listopadu minulého roku spustily kampaň „Nenechte si ubližovat“, která formou 5 krátkých filmů radí, jak se chovat v krizových situacích, jako jsou domácí násilí, stalking nebo znásilnění. V březnu tohoto roku proběhly stejnojmenné workshopy se zaměřením na bezpečnost žen v klubech a barech.

sds


Žluté lázně budou opět patřit ženám. Festival Nenechte si ubližovat přinese odpoledne plné pohybu a inspirace

Středa, 9. Červenec 2014

Praha, 8.7.2014 Kurz sebeobrany pro ženy, workshopy a besedy, jóga, pilates, zumba a djs na večerní party. To vše najdete na jednom místě 2. srpna 2014 v pražských Žlutých lázních, kde proběhne první ročník Festivalu Nenechte si ubližovat. Ten je určen všem ženám bez rozdílu věku – těm, které by rády vyjádřily podporu obětem násilí, a i těm, které si touto zkušeností prošly. Akci přináší sdružení Krav Maga Global CZ za podpory společnosti AVON.

logoDo Žlutých lázní se tak po necelých dvou měsících od konání AVON Pochodu proti rakovině prsu vrátí bohatý program určený ženám. „AVON v České republice bojuje proti násilí na ženách od roku 2008, a to ve spolupráci s ambasadorkou projektu AVON proti domácímu násilí Danielou Peštovou,” prohlásila generální ředitelka kosmetické společnosti Andreea Moldovan a pokračovala: “Toto léto se Žluté lázně poprvé obarví namodro. Ráda bych všem ženám vzkázala, aby se neostýchaly a užily si odpoledne plné pohybu, tance, ale také inspirace.”

Jakub Otipka, ředitel a hlavní trenér ze sdružení Krav Maga Global CZ, k tomu dodal: „Řešení problémů, jako jsou domácí nebo sexuální násilí, často nenajdeme na úrovni, kde se projevují, ale je potřeba jít hlouběji. Příčinami toho, proč ženy zůstávají v násilných vztazích, mohou být vztahy v původní rodině, nízké sebevědomí a další. Proto je letní odpoledne ve Žlutých lázních věnované posílení ženy, osobnímu i fyzickému rozvoji. Můžete si zacvičit i jógu, pilates nebo zumbu a nechat se inspirovat předními českými kouči a autory zajímavých knih týkajících se osobního rozvoje. Mezitím si můžete odpočinout na louce nebo na pláži, případně se osvěžit v jednom z přilehlých barů.“

Bohatý program zahrnuje kurz sebeobrany pro ženy se zaměřením na bezpečnost v prostorách jako jsou parky a veřejná prostranství. Časopis Osobní rozvoj připravil besedu se známým spisovatelem a motivačním koučem Markem Dzirasou. Nezisková organizace proFem na svých workshopech rozebere aktuální téma kyberšikany a problematiku výběru partnera. Návštěvnice Festivalu Nenechte si ubližovat se mohou těšit také na jógu, pilates, zumbu, Beauty koutek AVON a na večerní party, během které zahrají přední čeští djs. Pro děti je zajištěn program v dětském koutku včetně hlídání. Podrobný program bude zveřejněn na www.nenechtesiublizovat.cz.

Vstupné je dobrovolné, minimálně však 100 Kč. Výtěžek z něj poputuje na veřejnou sbírku AVON proti domácímu násilí a bude předán neziskovým organizacím na pomoc obětem domácího násilí. Vstupné se platí při vstupu do Žlutých lázní.

Záštitu nad Festivalem Nenechte si ubližovat převzala Městská část Praha 4. Partnerem festivalu jsou Žluté lázně, které Festivalu poskytly své prostory.

Policie ČR v roce 2013 zaznamenala 182 vražd, 2331 případů vyhrožování, 520 případů nebezpečného pronásledování a 572 případů, kdy byl násilník vykázán z domova. Kromě toho policie registrovala 589 znásilnění. Proto AVON a Krav Maga Global CZ v listopadu minulého roku spustily kampaň „Nenechte si ubližovat“, která formou 5 krátkých filmů radí, jak se chovat v krizových situacích, jako jsou domácí násilí, stalking nebo znásilnění. V březnu tohoto roku proběhly stejnojmenné workshopy se zaměřením na bezpečnost žen v klubech a barech.

Děkujeme partnerům akce za jejich podporu!

partneřiKontakt pro tisk

Michal Čech
E-mail: MichalCech@seznam.cz
Tel. +420 737 418 801


O projektu AVON proti domácímu násilí

V roce 2008 společnost AVON v České republice otevřela společensky citlivé a mimořádně závažné téma domácího násilí páchaného na ženách. Pod heslem „Mluvme spolu o domácím násilí“ byla spuštěna kampaň, která poukazovala na nutnost hovořit nahlas o věcech, které nás trápí, a najít pro ně vhodná řešení. Její tváří je od počátku světoznámá topmodelka Daniela Peštová, která pomáhá s prevencí tohoto závažného společenského problému. Společnost AVON také využívá svoji rozsáhlou síť Avon Ladies a Avon Gentlemanů, kteří bez nároku na provizi prodávají tzv. symboly (produkty se symbolem ležaté osmičky). Výtěžek z prodeje těchto předmětů putuje na konto AVON proti domácímu násilí. Díky těmto finančním prostředkům financujeme konkrétní charitativní activity v oblasti prevence násilí na ženách.
www.avonprotidomacimunasili.cz


Krav Maga

Krav Maga je izraelský sebeobranný systém, z hebrejštiny volně překládán jako boj z blízka, který používají přední bezpečnostní sbory po celém světě (FBI, CIA, policejní jednotky SWAT či třeba izraelská armáda – IDF nebo tajná služba Mossad). Tento sebeobranný systém se v současné době rozšiřuje do měst po celé České republice a snaží se naučit své žáky, jak řešit různé krizové situace, ve kterých se mohou v běžném životě ocitnout. Od svého vzniku byla KMG největší a nejprofesionálnější Krav Maga organizace na světě. V současné době má pobočky ve více než 70 zemích na všech kontinentech. V roce 2007 se k těmto zemím připojila i Česká republika, když místní pobočku otevřelo sdružení Krav Maga Global CZ.
www.krav-maga.cz

AVON POCHOD PŘIVÍTAL REKORDNÍCH 20 000 NÁVŠTĚVNÍKŮ

Pondělí, 16. Červen 2014

frs

Praha, 16. 6. 2014 Druhou červnovou sobotu prošel ulicemi Pochod těch, kteří se neskrývají před hrozbou rakoviny prsu a hrdě proti ní vyráží do boje. AVON Pochod proti rakovině prsu zaplavil pražské ulice už počtrnácté a přinesl s sebou vlnu solidarity a naděje. Akce se zúčastnilo rekordních 19 980 pochodujících a Triček proti rakovině prsu, které slouží zároveň jako vstupenka, bylo prodáno 38 400.


„Velmi mě těší, že se nám každým rokem daří na AVON Pochod přilákat více účastníků. To znamená, že stále více lidí vnímá naši akci jako smysluplnou. Je mi ctí, že jsme mohli podpořit neziskové organizace šekem ve výši 8 600 000 Kč,“ prozradila generální ředitelka AVON Cosmetics ČR a SR Andreea Moldovan.


Letošní ročník, stejně jako ten loňský, byl opět zahájen AVON předBěhem, kde se na startovní čáru vedle propagátorky AVON Běhu Ivy Pazderkové postavil i pětibojař David Svoboda. Společně ze Žlutých lázní doběhli na Staroměstské náměstí, kde byl 14. ročník AVON Pochodu proti rakovině prsu zahájen. Odtud také v pravé poledne v čele s ambasadorkami akce, tvářemi FTV Prima a hereckou legendou Jiřinou Bohdalovou odstartoval. A letos byl Pochod nejen vidět, ale i slyšet. Po vypití pramenité vody Nutrend Aqua s logem Pochodu naplnily tisíce návštěvníků lahve kamínky či luštěninou a udělaly z nich originální rumbaláhve. Na Staroměstském náměstí jste rovněž mohli potkat tzv. Balónkové víly – pacientky s osobní zkušeností s rakovinou prsu, od kterých mohli návštěvníci za dobrovolný příspěvek získat růžové balónky, jejichž výtěžek poputuje na veřejnou sbírku Aliance žen s rakovinou prsu.


Letos poprvé mohli lidé své vlastní fotografie z AVON Pochodu sledovat v reálném čase přímo na obrazovce v cíli. Na sociálních sítích vznikla pod označením #avonpochod unikátní galerie fotografií a videí z akce.


Cílem Pochodu byly již tradičně Žluté lázně. „Počet lidí, kteří se zapojují do AVON Pochodu proti rakovině prsu, stále roste a to je příjemná zpráva. V sobotu byl areál Žlutých lázní celý růžový a tomu odpovídala i nálada všech návštěvníků. Tohle je i představa týmu zaměstnanců ve Žlutých lázních o výborné charitativní akci, a proto jsme rádi, že se opět všichni pochodující sešli právě u nás. Těšíme se na další ročník,“ říká Hana Tietze, manažerka Žlutých lázní.


Odpoledne patřilo ve Žlutých lázních zábavě a koncertům – velký ohlas sklidili Adam Mišík, Petr Bende & band a vystoupení nové ambasadorky AVON Pochodu proti rakovině prsu, Lenky Filipové. Růžový den svým vystoupením uzavřela kapela Support Lesbiens. Při nejemotivnějším okamžiku AVON Pochodu, symbolickému vypouštění balonků, se k nebi vznesly tisíce růžových vzkazů pro ty, kteří s námi již být nemohou, a zároveň pro dodání naděje těm, kteří s nemocí bojují.


Letošní motto AVON Pochodu znělo: Před rakovinou prsu se neschováš. „Jsem ráda, že tisíce lidí nezavírají oči před hrozbou rakoviny a přišly vyjádřit svou solidaritu. I díky nim jsme již na boj proti tomuto zákeřnému onemocnění věnovali přes 90 milionů korun,“ říká manažerka PR a reklamy pro ČR a SR Alena Pytlíčková.Poděkování za historicky neúspěšnější AVON Pochod patří ambasadorkám akce, partnerům, ale především těm, kteří si zakoupili Trička a vydali se na trasu s myšlenkou, že zákeřné nemoci je třeba postavit se čelem.


Již nyní vás srdečně zveme na jubilejní 15. ročník AVON Pochodu proti rakovině prsu, který se uskuteční 6. 6. 2015.


Kontakt pro tisk:
Michal Čech

 

Před rakovinou prsu se neschováš, varuje kampaň letošního AVON Pochodu

Středa, 30. Duben 2014

klklPraha, 30.4. 2014 Každá druhá žena nechodí na pravidelné vyšetření prsu. Na tuto skutečnost poukazuje letošní kampaň společnosti AVON, která se v rámci komunikace AVON Pochodu proti rakovině prsu spojila s 11 známými ženami. Kampaň ženy motivuje k symbolickému odhození masky a uvědomění si, že rakovina si nevybírá.


„Protože stále každá druhá žena nechodí na vyšetření prsu, rozhodli jsme se vytvořit letošní varovnou kampaň a přizvat ke spolupráci další známé tváře, které v kampani odkládají masku. Ta představuje u každého něco jiného – příliš mnoho práce, povinnosti spojené s péčí o rodinu, pocit, že mě se rakovina netýká a další,“ prohlásila manažerka PR a reklamy společnosti AVON Alena Pytlíčková a dodala: “Ve skutečnosti ale platí, jak říká slogan kampaně, že před rakovinou prsu se neschováš. Lepší je odložit masku, postavit se rakovině a ukázat se v Tričku na AVON Pochodu. A tak 14. června zaplní ulice Prahy davy odvážných, kteří se neschovávají a bojují. Za sebe, za rodinu, za přátele nebo jen tak, preventivně za zdravá prsa. “


Kampaň bude odstartována 1. května a potrvá až do AVON Pochodu, který se letos uskuteční 14. června. Kampaň využije televizní, tiskovou, internetovou a rádiovou reklamu a objeví se také na reklamních nosičích v MHD, billboardech a na světelných vitrínách nejen v ulicích Prahy. Kampaň využívá i sociální sítě, jako jsou Facebook a nově také Instagram.


Kreativu kampaně připravil AVON interně. Letošní kampaň by nevznikla bez mediální agentury Starcom MediaVest Group, která se již od začátku projektu stará o to, aby kampaň byla vidět i při malé reklamní investici, kterou si charitativní projekt může dovolit. PR zastřešila společnost AVON a agentura Publicis PR.


Hlavním mediálním partnerem se stala Prima love, která dlouhodobě podporuje charitativní aktivity společnosti AVON. „Jsme rádi, že můžeme i tento rok podpořit AVON Pochod proti rakovině prsu. Doufáme, že se i díky Prima love zapojí do projektu více lidí a napomůžeme tak boji proti této zákeřné nemoci,“ zmínil marketingový ředitel FTV Prima Aleš Pýcha. Novou ambasadorkou Pochodu je herečka Markéta Hrubešová, hvězda seriálu Cesty domů, a také zpěvačka Lenka Filipová. Obě se v mediální kampani rovněž objeví.

asTelevize Prima love podpoří AVON Pochod vysíláním spotů a její logo se nachází na Tričkách proti rakovině prsu, které jsou vstupenkou na akci.


Dalším mediálním partnerem je rádio Frekvence 1. Pochodující se tak mohou těšit na Dámský klub Frekvence 1, který vystoupí na pódiu na Staroměstském náměstí. Partnerem Pochodu je také společnost O2 Media, jež rozešle pozvánky na akci prostřednictvím SMS a MMS. Pochod v neposlední řadě podpoří také hudební stanice Óčko, které do vysílání zařadí nejen informace o Pochodu a zdravice od ambasadorek, ale i hymnu od Davida Deyla.


Tričko proti rakovině prsu nebude k dostání pouze prodejními kanály Avonu, ale zákazníci si ho mohou poprvé pořídit také ve vybraných prodejnách obchodní sítě C&A, které se tak stalo prvním oděvním řetězcem, kde bude možné si vstupenku na akci zakoupit. Trička budou k dostání opět u tradičních partnerů jako jsou SCAN quilt, Home&Cook, ZOOT.cz nebo Žluté lázně. Na ZOOT.cz je možné podpořit akci také koupí eko hrnku KeepCup Ňadran, který byl vyroben speciálně pro AVON Pochod. Nováčkem mezi partnery je společnost Ford, jejíž Ford Fiesta se stal oficiální automobilem AVON Pochodu. Nová je také účast společnosti Nutrend, která bude na akci samplovat pramenitou vodu Nutrend Aqua v limitovaném balení. Návštěvníci se mohou těšit i na žvýkací bonbony Mentos a ovocné karamelky Fruitella. Akce se uskuteční za podpory dalších partnerů: společností Geis, Zarazické vinařství, Hard Rock Cafe Praha, BILLA, TOI TOI, ASA, OSA a Flamigel.Kontakt pro tisk:

Michal Čech
tel.: 737 418 801
michalcech@seznam.czBoj za zdravá prsa podpoří AVON Běhy

Úterý, 22. Duben 2014

Avon beh 2014Praha, 22. 4. 2014 – Pro vášnivé sportovní nadšence, ale i pro ty, kteří sportují spíše rekreačně, připravila společnost AVON v rámci akce GP Batteries Night Run sérii AVON Běhů proti rakovině prsu. Spojuje je jednotná myšlenka, a to pocit podpory a naděje. AVON Běh tak doplní již tradiční akci AVON Pochod proti rakovině prsu 14. června v Praze. Běhy podpořila ambasadorka Iva Pazderková, která bude v čele nejen nočních běhů, ale také AVON předBěhu v den Pochodu. Připravena je i speciální růžová běžecká výbava od společností Nutrend a Maxis. Zažijte skvělou atmosféru běhů v centrech českých měst i pocit solidarity s nemocnými a jejich rodinami. Běhejte společně s Avonem pro dobrou věc.


„Je nám velkou ctí, že se každým rokem neustále rozrůstají řady partnerů, kteří podporují charitativní projekt AVON proti rakovině prsu. Osobně se již velmi těším na atmosféru AVON Běhů proti rakovině prsu, které vyvrcholí 14. 6. 2014 ranním AVON předBěhem s Ivou Pazderkovou,“ prozradila generální ředitelka společnosti AVON Cosmetics pro Českou republiku a Slovensko Andreea Moldovan.


Historicky první série běhů GP Batteries Night Run, která podpoří boj proti zákeřné nemoci, proběhne od dubna do října v šesti českých městech. Na trase dlouhé 10 km nebo 5 km AVON Běhu proti rakovině prsu není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Z každého startovného  AVON Běhu věnuje GP Batteries Night Run částku 100 Kč na veřejnou sbírku proti rakovině prsu, ze které je podporována prevence, pomoc nemocným ženám a další výzkum tohoto onemocnění. Na veřejnou sbírku proti rakovině prsu je rovněž věnován výtěžek z promo balení baterií GP Super Alkaline.


“Věříme, že se díky sérii GP Batteries Night Run podaří pomoci projektu, který zachraňuje lidské životy. Běh je navíc podle odborníků jeden z nejzdravějších pohybových aktivit vůbec. Pokud se navíc snoubí s pomocí prospěšnému projektu, je radost z něj ještě větší. Na všechny účastníky se už nyní velice těšíme,“ uvedla vedoucí marketingu společnosti EMOS distribuující značku GP, Jana Habáňová.


Těšit se můžete na NIGHT RUN v těchto českých městech:

Více informací o projektu najdete na www.night-run.cz

Sérii AVON Běhů proti rakovině prsu ozvláštní ranním AVON předBěhem s Ivou Pazderkovou dne 14. 6., v den konání AVON Pochodu proti rakovině prsu. Za zdravá prsa se v Tričku proti rakovině prsu 2014 poběží trasa dlouhá 5 km, a to ze Žlutých lázní směrem na Staroměstské náměstí, tedy obrácená trasa Pochodu.U příležitosti těchto speciálních běžeckých akcí uvádí na trh společnost Maxis oficiální kompresní podkolenky CEP, které se díky své výrazné růžové barvě stanou oblíbenou součástí výbavy každé běžkyně. Koupí těchto dámských růžových podkolenek v e-shopu www.cepsports.cz přispíváte 100 Kč na veřejnou sbírku AVON proti rakovině prsu. Další růžový sportovní produkt potítka CEP jsou k dostání na www.zdravaprsa.cz.„Chceme upozornit, že jistou prevencí civilizačních chorob může být i změna životního stylu, do něhož by měly patřit pravidelné pohybové aktivity. Určitě to není nic snadného, proto společnost MAXIS chce být ženám nápomocná i nabídkou speciálního produktu určeného pro běh. Ve spolupráci se společností medi Bayreuth jsme právě pro ně připravili limitovanou edici růžových kompresních podkolenek AVON Běh z kolekce značky CEP,“ uvedl ředitel společnosti MAXIS, a. s., Michal Jura.Společnost Nutrend uvádí v rámci AVON Běhů proti rakovině prsu na trh jedinečnou sportovní lahev. „Je nám velkou ctí podpořit sérii těchto běžeckých akcí. Vyrobili jsme speciální edici růžové Sportovní lahve NUTREND a věříme, že ji návštěvníci ocení nejen při samotném běhu, ale i při každodenním cvičení,” uvedla marketingová manažerka společnosti NUTREND Alena Finsterlová. Sportovní lahev je možné zakoupit na www.zdravaprsa.cz.


Kontakt pro tisk:
Michal Čech
tel.: 737 418 801
michalcech@seznam.cz


O projektu AVON proti rakovině prsu

AVON Cosmetics v České Republice bojuje již 18. rokem proti rakovině prsu v rámci iniciativy AVON proti rakovině prsu. Do celosvětového projektu se firma zapojila v roce 1997 prodejem produktů s růžovou stužkou, které prodávají AVON Lady a AVON Gentlemeni bez nároku na provizi. Za dobu fungování projektu se podařilo na prevenci, podporu nemocných žen a další výzkum nemoci předat již více než 82 milionů korun. První AVON Pochod proti rakovině prsu se uskutečnil v roce 2001 a od té doby se stal pravidelnou akcí.

CHARITATIVNÍ PRODUKTY

Růžové dámské běžecké podkolenky CEP, 1 248 Kč

CEP_running_night_compression_socks_flash_pink


Růžové potítko CEP, 50 Kč

AVON_potitko_image

Sportovní lahev NUTREND a AVON PROTI RAKOVINĚ PRSU, 80 Kč

Sportovní lahev NUTREND a AVON PROTI RAKOVINĚ PRSU

Set baterií GP Batteries

15A_VS12 Value Pack op

Druhou červnovou sobotu Praha opět zrůžoví

Úterý, 8. Duben 2014
tzPraha, 8.4.2014 – Druhou červnovou sobotu Praha opět zrůžoví. V pravé poledne odstartuje na Staroměstském náměstí již 14. ročník AVON Pochodu proti rakovině prsu. Růžový průvod povede 11 ambasadorek. Letošní motto zní: Před rakovinou prsu se neschováš. Vydejte se s námi na Pochod, který zachraňuje životy. Na AVON Pochod proti rakovině prsu.


„Jsme velmi hrdí na to, že AVON Pochod je největší charitativní akcí svého druhu v České republice. V letošním roce máme za cíl upozornit na to, že jen polovina žen se věnuje prevenci, což je alarmující,“ prozradila generální ředitelka společnosti AVON Cosmetics pro Českou republiku a Slovensko Andreea Moldovan.


Vstupenkou na AVON Pochod je Tričko proti rakovině prsu 2014. Autorkou dámské verze je mladá návrhářka a studentka Vyšší školy oděvního návrhářství v Praze 7 Lucie Bendlová. Dámské i pánské Tričko zakoupíte za cenu 399 Kč u AVON Lady a Gentlemanů a na zdravaprsa.cz. Od 1. května v síti partnerů AVON Pochodu, např. na zoot.cz, ve vybraných prodejnách C&A a SCAN quilt, na scanquilt.cz, v obchodní síti Home&Cook nebo v areálu Žlutých lázní. Varianty pro dámy a pány je možné zakoupit ve dvou velikostech. Výtěžek z Trička putuje na veřejnou sbírku Avonu, ze které jsou podporovány preventivní činnosti a projekty zabývající se podporou nemocných žen a vyhodnocováním screeningových dat na území ČR.


Hlavním mediálním partnerem se stala Prima love, která dlouhodobě podporuje charitativní aktivity společnosti AVON Cosmetics. „Jsme rádi, že můžeme i tento rok podpořit AVON Pochod proti rakovině prsu. Doufáme, že se i díky Prima love zapojí do projektu více lidí a napomůžeme tak boji proti této zákeřné nemoci,“ zmínil marketingový ředitel FTV Prima Aleš Pýcha. Novou ambasadorkou Pochodu je herečka Markéta Hrubešová, hvězda seriálu Cesty domů.


Cílem Pochodu jsou Žluté lázně, kam již tradičně zamíří „růžová vlna optimismu a naděje“. A nebudeme jen vidět, ale také slyšet. Navíc každý, kdo během pochodování doplní tekutiny ve formě limitované edice pramenité vody Nutrend Aqua a chytře znovu naplní láhev, získá originální rumbaláhev a pomůže vytvořit neopakovatelnou zvukovou kulisu Pochodu. Návštěvníci se mohou v cíli těšit na hudební vystoupení Adama Mišíka, Petra Bende & band, Support Lesbiens a zazpívá i další nová ambasadorka AVON Pochodu zpěvačka Lenka Filipová. Tím ale akce nekončí a pro účastníky Pochodu je od 19 hodin připravena i After party v Hard Rock Cafe Praha.Pro ty, kdo raději běhají, než chodí, máme skvělou alternativu. Ranní AVON předBěh s Ivou Pazderkovou v obráceném směru v den AVON Pochodu. A pokud raději běháte večer, je pro vás připraven i AVON Běh v rámci GP Batteries Night runu, který se během roku uskuteční v šesti českých městech. Při této příležitosti uvádí na trh společnost Nutrend jedinečnou sportovní láhev. Ta se spolu s oficiálními podkolenkami Běhu značky CEP a růžovými potítky stane jistě oblíbenou výbavou každé běžkyně. Příspěvek z registrací na akce, jakož i ze zmíněných produktů a setu baterií GP Batteries, bude věnován na konto AVON proti rakovině prsu.


Večer na oslavu úspěšného dne si můžete připít limitovanou edicí vína Cuvée Naděje, kterou speciálně u příležitosti AVON Pochodu 2014 uvádí na trh Zarazické vinařství. „Je nám velkou ctí podpořit projekt, který zachraňuje lidské životy,“ uvedl vinař Tomáš Zbořil. Zakoupením růžového vína ve vinařství, v síti Náš grunt a dalších vybraných místech přispějete 50 Kč na veřejnou sbírku.Přidejte se k nám a bojujme společně za zdravá prsa. Již 14. června 2014 v Praze!

O AVON Pochodu v Praze a dalších růžových akcí se dozvíte na zdravaprsa.cz nebo Facebooku AVON Pochodu.Kontakt pro tisk:
Michal Čech
tel.: 737 418 801
michalcech@seznam.cz


O projektu AVON proti rakovině prsu

AVON Cosmetics v České Republice bojuje již 18. rokem proti rakovině prsu v rámci iniciativy AVON proti rakovině prsu. Do celosvětového projektu se firma zapojila v roce 1997 prodejem produktů s růžovou stužkou, které prodávají AVON Lady a AVON Gentlemeni bez nároku na provizi. Za dobu fungování projektu se podařilo na prevenci, podporu nemocných žen a další výzkum nemoci předat již více než 82 milionů korun. První AVON Pochod proti rakovině prsu se uskutečnil v roce 2001 a od té doby se stal pravidelnou akcí.


CHARITATIVNÍ PRODUKTY


Dámské Tričko proti rakovině prsu, velikosti S/M a L/XL, 399,- Kč

dfs

Pánské Tričko proti rakovině prsu, velikosti M/L a XL/XXL, 399,- Kč

dsdAVON v roce 2013 vybral na pomoc ženám 9,6 milionu korun

Pondělí, 24. Únor 2014

fotoPraha, 24.2.2014 – Společnost AVON Cosmetics v roce 2013 prostřednictvím svých charitativních aktivit nashromáždila 9,6 milionu korun, což je jeden z nejvyšších výsledků v historii. Tyto finanční prostředky letos AVON předá českým neziskovým organizacím. Společnost tak podpoří aktivity v oblasti prevence rakoviny prsu a násilí na ženách.


Charitativní činnost má pro nás zásadní smysl, díky ní nejsme běžná kosmetická firma. Je součástí našeho firemního DNA,” prohlásila ředitelka Avonu pro Česko a Slovensko Andreea Moldovan a pokračovala: “Zavázali jsme se chránit zdraví a práva žen po celém světě a já jsem nesmírně ráda, že naše charitativní aktivity v České republice vykazují jedny z nejlepších výsledků ze zemí po celém světě.”


Projekt AVON proti rakovině prsu v uplynulém roce vygeneroval 8,6 milionu korun, a to především díky rekordním prodejům dámské a pánské verze Trička proti rakovině prsu, kterého se prodalo více než 37 tisíc kusů. Za návrhem stála přední česká návrhářka Taťána Kovaříková. K AVON Pochodu proti rakovině prsu se loni připojilo nejvíce účastníků v historii: přes 18,5 tisíce. Právě na dalším ročníku AVON Pochodu, jež se uskuteční 14. června 2014, budou prostředky předány neziskových organizacím, jako jsou Aliance žen s rakovinou prsu, Mamma HELP a AMA – Asociace mamodiagnostiků ČR.


V roce 2013 AVON zajistil provoz bezplatné telefonní linky proti rakovině prsu 800 180 880, distribuci slevových poukázek na vyšetření prsu a také podpořil sběr a vyhodnocení screeningových dat a kontrolu kvality screeningových center. AVON také pomohl zajistit celou řadu dalších aktivit v oblasti prevence a edukce v souvislosti s tímto nádorovým onemocněním. Projekt AVON proti rakovině prsu byl spuštěn v roce 1997 a od té doby bylo vysbíráno přes 90 600 000 Kč.


AVON Pochod v roce 2013 vzbudil historicky nejvyšší ohlas v médiích, když o něm informovalo 549 článků a reportáží v celkové mediální hodnotě 40,7 milionu korun.


Mladší charitativní projekt, AVON proti domácímu násilí, v roce 2013 vygeneroval přes 955 000 Kč. K nejlepšímu výsledku od roku 2008, kdy byla iniciativa spuštěna, přispěly zejména vzrůstající prodeje speciálních charitativních předmětů s modrou stužkou. Nejprodávanějším výrobkem se staly Náušnice Odhodlání, kterých se prodalo přes 1500 kusů. K vyšším příspěvkům přispěla také intenzivnější komunikace projektu v médiích díky internetové kampani Nenechte si ubližovat.


Během loňského roku AVON ve spolupráci s organizací proFem o.p.s. zorganizoval besedy na středních školách, kterých se zúčastnilo téměř 400 studentů. Společně s organizací Krav Maga Global CZ AVON podpořil konání kurzů sebeobrany pro ženy ve třech českých městech. V listopadu AVON se stejnou organizací spustil virální kampaň Nenechte si ubližovat, která prostřednictvím krátkých videí ženám radí, jak se vypořádat s krizovými situacemi. Kampaň stále běží a do této chvíle krátké filmy zhlédlo několik desítek tisíc uživatelů. AVON také přispěl na provoz pražského azylového domu Acorus.


Charitativní aktivity Avonu po celém světě zastřešuje AVON Nadace pro ženy (AVON Foundation for Women). Ta do konce roku 2012 nashromáždila a rozdala 813 milionů dolarů.Kontakt pro tisk

Michal Čech
Publicis Prague
E-mail: michalcech@seznam.cz
Tel. +420 737 418 801

Semináře pro ženy radí, jak se chovat v barech

Středa, 19. Únor 2014

s2-300x81

Praha, 19.2.2014 – Sdružení Krav Maga Global CZ a společnost AVON při příležitosti Mezinárodního dne žen společně uvádějí další řadu workshopů pro ženy a dívky „Nenechte si ubližovat“ zaměřených na sebeobranu. Semináře se tentokrát věnují bezpečnosti v restauracích, barech a klubech a je možné je navštívit ve třech českých metropolích.


Kurzy sebeobrany proběhnou 8. března 2014 od 13:00 v Praze, Hradci Králové a Liberci. Účastnice se mohou těšit na výuku nejúčinnějšího sebeobranného systému na světě Krav Maga. Vstupné na tříhodinový seminár je 100 Kč a celý výtěžek z něj poputuje na konto veřejné sbírky AVON proti domácímu násilí. Vybrané finanční prostředky budou použity na podporu dalších charitativních aktivit v oblasti prevence násilí na ženách.


Součástí pražského semináře je také večerní party „Nenechte si ubližovat,“ která proběhne v P.M. clubu od 20:30. Akce se zúčastní zpěvačka Dannie, DJ Robot a také herečky a ambasadorky projektu Nenechte si ubližovat Aneta Krejčíková a Patricie Solaříková. Účastnice seminářů mají vstup zdarma, ostatní 100 Kč.


„Jsem velice ráda, že můžeme opět podpořit tyto oblíbené a hlavně důležité kurzy. Naším cílem je přesvědčit ženy, že každá z nás má právo cítit se bezpečně a sebevědomě,“ uvedla ředitelka Avonu pro Česko a Slovensko Andreea Moldovan. „Bary a kluby patří mezi velice riziková místa. Proto jsme se rozhodli zaměřit tyto semináře na bezpečnost v uzavřených prostorách,” dodal Jakub Otipka, ředitel a hlavní instruktor české pobočky Krav Maga Global.


Policie ČR v roce 2013 zaznamenala 182 vražd, 2331 případů vyhrožování, 520 případů nebezpečného pronásledování a 572 případů, kdy byl násilník vykázán z domova. Kromě toho policie registrovala 589 znásilnění.


Workshopy „Nenechte si ubližovat“ jsou vyústěním stejnojmenné kampaně, která běží na Facebooku a YouTube od listopadu minulého roku. Tato kampaň formou 5 krátkých filmů radí, jak se chovat v krizových situacích, jako jsou domácí násilí, stalking nebo znásilnění. Videa již shlédlo více než 45 tisíc uživatelů.


LOKALITY
vše 8. března 2014, 13:00 – 16:00

PRAHA:
P.M. club & cocktail music bar
Trojická 10
Praha 2


HRADEC KRÁLOVÉ:
Sportovní hala Třebeš
Na Potoce 30
Hradec Králové


LIBEREC:
Tenis Restaurant Liberec
Fibichova 929
Liberec


VÍCE INFORMACÍ: www.nenechtesiublizovat.cz


PŘIHLÁŠENÍ NA SEMINÁŘE: http://www.krav-maga.cz/clanky/nenechte-si-ublizovat6.html


VIDEA: http://www.youtube.com/user/nenechtesiublizovat


FACEBOOK: https://www.facebook.com/NenechteSiUblizovatKontakt pro tisk

Michal Čech
E-mail: MichalCech@seznam.cz
Tel. +420 737 418 801


O společnosti Avon
Avon, společnost pro ženy, je přední celosvětová kosmetická společnost s ročním obratem téměř 11 mld. dolarů. Jako jedna z největších společností na světě v oblasti přímého prodeje své výrobky prodává prostřednictvím více než 6 milionů aktivních nezávislých reprezentantů. Produkty Avonu jsou dostupné ve více než 100 zemí. Nabídka zahrnuje dekorativní a pleťovou kosmetiku, vůně, módu a vybavení pro domácnost. Mezi nejznámější značky patří Avon Color, ANEW, Skin-So-Soft, Advance Techniques a Luxe.
www.avonpress.cz


Krav Maga
Krav Maga je izraelský sebeobranný systém, z hebrejštiny volně překládán jako boj z blízka, který používají přední bezpečnostní sbory po celém světě (FBI, CIA, policejní jednotky SWAT či třeba izraelská armáda – IDF nebo tajná služba Mossad). Tento sebeobranný systém se v současné době rozšiřuje do měst po celé České republice a snaží se naučit své žáky, jak řešit různé krizové situace, ve kterých se mohou v běžném životě ocitnout. Od svého vzniku byla KMG největší a nejprofesionálnější Krav Maga organizace na světě. V současné době má pobočky ve více než 70 zemích na všech kontinentech. V roce 2007 se k těmto zemím připojila i Česká republika.
www.krav-maga.cz

s2-300x81 Krav-Maga-global-logo