Ostatní

Tajemství krásné pleti? Síla přírody ukrytá v rostlinných semínkách

Středa, 25. Únor 2015

Semínka rostlin jsou geniální zásobárnou životadárných látek. Jen si představte, jak obrovský zdroj života v sobě koncentrují, když z nepatrného kousku dokáže vyrůst bujná vegetace. Vědci z Institutu péče o pleť společnosti AVON se inspirovali přírodou a vytvořili průlomovou péči, kterou si zamiluje i ta nejcitlivější pleť. Už brzy na českém trhu představí novou řadu pleťové kosmetiky s jedinečným přírodním složením bez obsahu parabenů a barviv – NUTRA EFFECTS.

Nutra Effects_

Každý krém obsahuje komplex Active Seeds – výtažky ze semínek chia, granátového jablka nebo strelície, která jsou cenným zdrojem výživných látek. Omega-3 mastné kyseliny, vitamíny a antioxidanty dodávají pleti vše, co potřebuje pro její krásný a zdravý vzhled. Jedinečná kombinace obsažených látek hydratuje, vyživuje a obnovuje krásný a zdravý vzhled všech typů pleti.


„Výrobky Nutra Effects mají jedinečné přírodní složení, které zaručuje perfektní výsledky. Zákaznice si mohou vybrat z celé řady variant, které jim pomohou řešit jejich specifické problémy s pletí. Tato kosmetická řada neobsahuje parabeny ani barviva, takže na ni skvěle reaguje i citlivá pleť,“ říká dermokosmetička Eva Přibylová, která měla možnost seznámit se s nejnovější kosmetikou značky AVON jako jedna z prvních v České republice.


Pleťová kosmetika Nutra Effects je jako na míru dělaná zákaznicím, které upřednostňují přírodní složky, ale dobře vědí, že kvalitní a účinná kosmetika nevznikne bez pomoci nejnovějších vědeckých výzkumů a inovací. Na českém trhu se objeví už 16. dubna v AVON katalogu číslo šest.Co dokáží chia semínka?

chiaDrobná semínka šalvěje hispánské jsou jedněmi z nutričně nejvýživnějších semínek na světě. Obsahují zdraví prospěšný křemík, omega-3 mastné kyseliny a jsou bohatým zdrojem vitamínů a minerálů.

„Semínka chia vynikají také svými hydrofilními vlastnostmi, což má za následek vláčnost pokožky a její vnitřní hydrataci,“ vysvětluje Eva Přibylová s tím, že semínka dokáží vstřebat až 12krát více vody, než sama váží. Proto mohou pleť tak dobře hydratovat.Výtažky ze semínek chia obsahuje:

Hydratační řada pro péči o pleť nepřetržitě dodává pleti hydrataci až po 48 hodin. Zároveň ji vyživuje a obnovuje její krásný a zdravý vzhled.

Matující řada pečuje o pleťnáchylnou k lesknutí a jemně ji hydratuje. Kromě přírodních výtažků obsahuje také matující pudr, který absorbuje přebytečný kožní maz.


Granátové jablko není jen chutné ovoce

granatove jablkoVýtažky ze semínek granátového jablka jsou bohatým zdrojem antioxidantů a minerálů, které hrají klíčovou roli ve zpomalení procesu stárnutí pleti. Pomáhají zpevňovat pleť a dodávají jí pružnost. „Výtažky z granátového jablka totiž obsahují vysoký podíl vitamínu C, kolagenu a elastinu,“ říká Přibylová.Výtažky ze semínek granátového jablka obsahuje:

Řada pro redukci prvních známek stárnutí pleti jako jsou první vrásky, ztráta pevnosti a nerovnoměrný barevný tón pleti. Navrací jí optimální hladinu hydratace a mladistvě zářivý vzhled.

Řada pro redukci pokročilých známek stárnutí pleti jako jsou hluboké vrásky a ztráta pevnosti. Vyživuje pleť a navrací jí její mladistvou pružnost. Obsahuje také ceramidy, které posilují ochrannou vrstvu pleti a pomáhají tak udržovat optimální hladinu její hydratace.


Strelície nepatří pouze do vázy

seminko strelicieStrelície je jednou z nejkrásnějších exotických rostlin na světě. Obsahuje látku bilirubin, která se běžně nachází i v lidském těle. „V něm je ale odpadním produktem metabolismu červeného krevního barviva hemu a je zodpovědná za zašedlý tón pleti. Ovšem jejím štěpením pomocí protilátky lze dosáhnout látky vedoucí k přirozenému a zdravému tónu pleti,“ zmiňuje dermokosmetička.
Výtažky ze semínek strelície obsahuje:

Rozjasňující řada pro péči o pleť, která redukuje viditelnost barevných nerovností, sjednocuje tón pleti a obnovuje její krásný a zdravý vzhled.

„Žij naplno! Miluj! Směj se!“, nabádá nová kampaň Avonu

Pátek, 30. Leden 2015

AVONKosmetická společnost AVON opět míří do médií s reklamní kampaní, tentokrát zaměřenou na komunikaci nového dámského parfému AVON Cherish EDP. „Žij naplno! Miluj! Směj se!“ je ústřední slogan kampaně, která akcentuje lidské přátelství a příjemné vzpomínky.


Kampaň vstoupí na televizní obrazovky od 2. února 2015, a to prostřednictvím spotu, který namluvila moderátorka Gabriela Partyšová. Reklamy se objeví na televizních kanálech skupin Nova a Prima, ale také na serveru YouTube.cz.


Tiskové vizuály se objeví od 30. ledna 2015 v předních společenských a ženských magazínech, jako jsou Svět ženy, Žena a život, Marianne, Cosmopolitan, Glanc, InStyle, OK! a v dalších. Parfém bude komunikovaný také prostřednictvím speciálních projektů – například v seriálu proměn s časopisem Tina. Tisková kampaň bude trvat šest týdnů, stejně jako televizní část.


Vizuál kampaně připravila agentura Badger & Winters. O nákup médií se postarala Starcom MediaVest Group.


Parfém AVON Cherish představuje esenci ženskosti a nikdy nekončícího přátelství. Obsahuje výtažky z jasmínu, santalového dřeva, mošusu, růžového pepře, malin a bergamotu. V prodeji bude od 12. února v síti AVON Ladies a AVON Gentlemanů a online na www.avon.cz. Celá kolekce AVON Cherish zahrnuje parfém, kuličkový deodorant a tělové mléko.


Kontakt pro tisk

Patrik Šilhavý

PR Specialist, AVON Cosmetics

E-mail: patrik.silhavy@avon.com

Tel. +420 731 642 069


O společnosti AVON

AVON, společnost pro ženy, je přední celosvětová kosmetická společnost s ročním obratem téměř 11 mld. dolarů. Jako jedna z největších společností na světě v oblasti přímého prodeje své výrobky prodává prostřednictvím více než 6 milionů aktivních nezávislých reprezentantů. Produkty Avonu jsou dostupné ve více než 100 zemí. Nabídka zahrnuje dekorativní a pleťovou kosmetiku, vůně, módu a vybavení pro domácnost. Mezi nejznámější značky patří Avon Color, ANEW, Skin-So-Soft, Advance Techniques a Luxe.

Více než polovina studentů středních škol má zkušenosti s násilím. Tři čtvrtiny se nikomu nesvěřily

Úterý, 27. Leden 2015

Více než polovina (59 %) studentů se ve svém okolí setkala s nějakou formou násilí. Téměř polovina z nich zažívá násilí ve škole, 32 % doma a stejný počet v partnerském vztahu. Mezi formami násilí, se kterým se studenti setkali, vedou facky a pohlavky (45 %), pomlouvání a shazování (43 %) a citové vydírání (38 %). Vyplývá to z výzkumu neziskové organizace proFem o.p.s., který vznikl za podpory projektu „AVON proti domácímu násilí“.


„Míra násilí, se kterou se mládež setkává, je zarážející. Výsledky průzkumu nás nutí konstatovat, že v oblasti prevence násilí ve vztazích, ve škole a v rodině má česká společnost hodně práce před sebou,“ uvedla ředitelka organizace proFem o.p.s. Jitka Poláková.


Jak vyplývá z výzkumu, mladí lidé projevy násilí vyhodnocují odlišně: zatímco hrubé násilí odsuzují, při intimním styku nebo pohybu na sociálních sítích už tak opatrní nejsou. Pro naprostou většinu (90 %) studentů by totiž důvodem k ukončení partnerského vztahu bylo hrubé fyzické násilí (kopání, škrcení, údery pěstí), dále pomlouvání a shazování před druhými (pro 87 %) a citové vydírání (80 %). Na druhou stranu, pro dvě třetiny z nich (41 %) by nebylo důvodem k ukončení vztahu vyvěšení fotografií na internet bez vědomí toho, kdo je na fotce, a pro necelou třetinu (30 %) není důvodem k rozchodu nucení k sexu. Dokonce 67 % dotázaných uvedlo, že by pro ně důvodem k rozchodu nebylo pronásledování v podobě častého volání a psaní SMS.


Tři čtvrtiny respondentů (přesně 77 %) uvedly, že se setkaly s násilím, které se dělo jim nebo někomu blízkému, ale neupozornily na něj. Ve většině případů se jednalo o šikanu ve škole, zmiňováno ale bylo i násilí v partnerském vztahu či v rodině.


Výzkum „Násilí ve vztazích očima teenagerů“ vznikl během druhé řady diskuzních workshopů na středních školách, která probíhala ve školním roce 2013/2014. Zúčastnilo se jí 393 studentů. Jak také odborníci ze šetření zjistili, díky informacím, které absolventi workshopu získali, dokáží lépe projevy násilí ve vztahu odhalit a jsou tedy k různým projevům násilí v partnerských vztazích méně tolerantní.


Stejně jako v předešlém roce byla partnerem tohoto projektu i výzkumu společnost AVON Cosmetics ČR, a to v rámci svých charitativních aktivit pod označením „AVON proti domácímu násilí“.


„Výzkumem to pro nás nekončí. Vzhledem k výsledkům výzkumu je naší povinností v projektu pokračovat, a proto organizaci proFem o.p.s. věnujeme 150 000 Kč na třetí řadu workshopů po českých středních školách, které proběhnou ve školním roce 2015/2016,“ dodala generální ředitelka společnosti AVON Andreea Moldovan.proFem o.p.s.

Organizace proFem, o.p.s. se zabývá problematikou lidských, ženských práv více než 20 let. V rámci své činnosti se věnuje jak přímé práci a podpoře klientů/-ek, obětí domácího a sexuálního násilí, tak osvětové, publikační a výzkumné činnosti a lobbingu. Od roku 2012 se věnuje také prevenci násilí ve vztazích na základních a středních školách.

www.profem.cz


AVON proti domácímu násilí

V roce 2008 společnost AVON v České republice otevřela společensky citlivé a mimořádně závažné téma domácího násilí páchaného na ženách. Pod heslem „Mluvme spolu o domácím násilí“ byla spuštěna kampaň, která poukazovala na nutnost hovořit nahlas o věcech, které nás trápí, a najít pro ně vhodná řešení. Její tváří je od počátku světoznámá topmodelka Daniela Peštová, která pomáhá s prevencí tohoto závažného společenského problému. Společnost AVON využívá svoji rozsáhlou síť Avon Ladies a Avon Gentlemanů, kteří bez nároku na provizi prodávají tzv. symboly (produkty se symbolem ležaté osmičky). Výtěžek z prodeje těchto předmětů putuje na sbírkové konto AVON proti domácímu násilí.

www.avonprotidomacimunasili.cz


Kontakt pro tisk

Patrik Šilhavý

PR Specialist, AVON Cosmetics

E-mail: patrik.silhavy@avon.com

Tel. +420 731 642 069Češky překvapily: za nejoblíbenější rtěnku nezvolily červenou ani růžovou

Úterý, 20. Leden 2015

Hlavně přirozeně. Tak uvažují české ženy, když rozhodují o stylu líčení svých rtů. Jako svůj nejoblíbenější odstín totiž zvolily rtěnku v pleťovém odstínu. Průzkum, kterého se v prvních dvou lednových týdnech roku 2015 zúčastnilo více než 9 200 žen, uskutečnila kosmetická společnost AVON.

Indulgence_ Honey Flower_ Indulgence_ Daffodil Petal_ Indulgence_ Peach Petunia_

HONEY FLOWER            DAFFODIL PETAL            PEACH PETUNIAÚčastnice průzkumu vybíraly z 20 odstínů a každá zvolila jeden, který jí z nabídky vyhovoval nejvíce. Přední příčky neobsadily klasické červené ani moderní růžové odstíny. Na prvním místě se umístil odstín „Honey Flower“, který spadá do kategorie hnědých a pleťových barev. Na druhém a třetím místě skončily takzvané korálové, tedy oranžové odstíny „Daffodil Petal“ a „Peach Petunia“.


„Češky tyto odstíny volí proto, že jsou maximálně nositelné, ať už do zaměstnání nebo ve volném čase. Získají tak svěží look bez toho, aby trpěly pocitem přehnanosti,“ uvedl vizážista celebrit Pavel Bauer s tím, že Češky tolik nepodléhají trendům jako ženy v jiných zemích.


Podle průzkumu dokonce nehraje roli barva vlasů respondentek – zmíněné přirozené odstíny totiž opanují přední příčky u blondýnek, hnědovlásek, brunetek i zrzek. Pouze u černovlásek se na třetím a čtvrtém místě objevují červené odstíny, které se u žen s jinou barvou vlasů nacházejí až zhruba uprostřed žebříčku. „Černovlásky preferují výraznější odstíny, které jim sluší více než neutrální barvy, a to zejména kvůli jejich časté světlé pleti,“ dodal Bauer.


Mírné rozdíly v hlasování lze sledovat také z pohledu bydliště, přestože ve většině krajů zvítězily právě tři celkově nejoblíbenější barvy. Nejvíce se vymyká Liberecký kraj, kde se červený odstín umístil už na třetím místě a růžové odstíny na čtvrtém a šestém místě. Červené odstíny jsou oblíbenější také v Praze a Královéhradeckém kraji, zatímco ty růžové v Olomouckém, Plzeňském a Karlovarském kraji.


Průzkum zkoumal také preference barev podle křestních jmen, kde se daly vysledovat veliké rozdíly. K červeným odstínům inklinují Barbory a Eriky; k hnědým Hany, Ireny, Jarmily a Věry; ke korálovým Ivy, Kristýny a Radky a konečně k růžovým Ivany, Jiřiny a Michaely.


Stejný průzkum se konal souběžně také na Slovensku, a to s téměř stejnými výsledky. Na prvních třech příčkách se totiž umístily stejné odstíny.


Společnost AVON průzkum uskutečnila k příležitosti uvedení nové rtěnky Ultra Colour Indulgence na český a slovenský trh. Vědci firmy vyvinuli jedinečné hydratační gelové složení bez obsahu syntetických vosků, a proto rtěnka na rtech zanechává pocit lehkosti. Rtěnka je v nabídce ve 20 šťavnatých odstínech od 22. ledna


Kontakt pro tisk

Patrik Šilhavý

PR Specialist, AVON Cosmetics

patrik.silhavy@avon.com

Tel. +420 731 642 069


O společnosti AVON

AVON, společnost pro ženy, je přední celosvětová kosmetická společnost s ročním obratem téměř 11 mld. dolarů. Jako jedna z největších společností na světě v oblasti přímého prodeje své výrobky prodává prostřednictvím více než 6 milionů aktivních nezávislých reprezentantů. Produkty Avonu jsou dostupné ve více než 100 zemí. Nabídka zahrnuje dekorativní a pleťovou kosmetiku, vůně, módu a vybavení pro domácnost. Mezi nejznámější značky patří Avon Color, ANEW, Skin-So-Soft, Advance Techniques a Luxe.