Charita

Krav Maga Global a Avon vzkazují ženám: „Nenechte si ubližovat!”

Čtvrtek, 28. Listopad 2013
s
Praha, 28.11.2013 – Krav Maga Global a Avon společně uvádí kampaň „Nenechte si ubližovat”. Tento první projekt svého druhu u nás je určený především ženám, kterým radí, jak předcházet krizovým situacím jako jsou domácí násilí, pronásledování nebo znásilnění, a co dělat, když se v nich ocitnou. Součástí kampaně jsou krátké filmy, internetový portál, unikátní Mapa pomoci a praktické semináře­.


„Projekt „Nenechte si ubližovat“ připravujeme od začátku tohoto roku a já jsem velice rád, že se Avon rozhodl do tohoto projektu aktivně zapojit,“ prohlásil ředitel organizace Krav Maga Global CZ Jakub Otipka. Krav Maga Global je realizátorem a odborným garantem projektu. Projekt finančně podpořil Avon v rámci projektu „Avon proti domácímu násilí“ a Designblok.


Kampaň „Nenechte si ubližovat“ byla spuštěna 25. listopadu u příležitosti Mezinárodního dne za odstranění násilí na ženách. Krátké filmy byly zveřejněny na sociálních sítích YouTube a Facebook. Celá kampaň čítá celkem 5 epizod: Sexuální útok, Domácí násilí, Stalking, První rande a Násilí na dětech. Tyto epizody budou postupně zveřejňovány na internetu až do února 2014. V tuto chvíli je již dostupná epizoda první: Sexuální útok. Epizody doplňuje 1,5 minutová upoutávka, která je vysílána ve všech multikinech sítě CineStar.


Do natáčení spotů se zapojilo několik známých osobností – modelka Daniela Peštová a herečky Aneta Krejčíková a Patricie Solaříková.


Epizody budou postupně zveřejňovány také na portálu Nenechtesiublizovat.cz, který obsahuje komplexní informace o bezpečném chování, o chování ve vyhrocených situacích a radí, jak se jim zcela vyhnout. Portál nabízí ucelené informace včetně právního minima. Kromě toho portál umožňuje vyhledání nejbližší pomoci na Mapě pomoci. Ta představuje unikátní nástroj, pomocí kterého je možné dohledat kontakty na neziskové organizace, konzultační střediska a policii v místě bydliště. Oběti násilí tak mají konečně k dispozici integrovaný seznam kontaktů.


Videospoty ve svém závěru zvou na praktické semináře pro ženy, které proběhnou v několika českých městech v první polovině března. Na těchto workshopech se ženy dozvědí více o řešení krizových situací, naučí se bránit a zvýší si svoje sebevědomí a sebedůvěru. Bližší informace budou zveřejněny na webu Nenechtesiublizovat.cz.


“Tak jako v autě používáme bezpečnostní pásy, tak je potřeba i v jiných situacích myslet na svoje bezpečí. Pokud budete na možnou krizovou situaci připravená, můžete její průběh zvrátit ve svůj prospěch,” uzavírá Daniela Peštová, ambasadorka společnosti Avon v oblasti prevence násilí na ženách.


Nenechte si ubližovat


TEASER: www.youtube.com/watch?v=Cmjm7vDQXq0
EPIZODA 1: www.youtube.com/watch?v=iY1NdjP3Or0


PORTÁL: www.nenechtesiublizovat.cz
YOUTUBE: www.youtube.com/user/nenechtesiublizovat
FACEBOOK: www.facebook.com/NenechteSiUblizovat


KRAV MAGA GLOBAL: www.krav-maga.cz
AVON PROTI DOMÁCÍMU NÁSILÍ: www.avonprotidomacimunasili.cz


Kontakt pro tisk


Michal Čech
E-mail: MichalCech@seznam.cz
Tel. +420 737 418 801

Krav-Maga-global-logoavon_logo-dv_horizontal_cz-300x62
O společnosti Avon
Avon, společnost pro ženy, je přední celosvětová kosmetická společnost s ročním obratem téměř 11 mld. dolarů. Jako jedna z největších společností na světě v oblasti přímého prodeje své výrobky prodává prostřednictvím více než 6 milionů aktivních nezávislých reprezentantů. Produkty Avonu jsou dostupné ve více než 100 zemí. Nabídka zahrnuje dekorativní a pleťovou kosmetiku, vůně, módu a vybavení pro domácnost. Mezi nejznámější značky patří Avon Color, ANEW, Skin-So-Soft, Advance Techniques a Luxe.
www.avonpress.cz
Krav Maga
Krav Maga je izraelský sebeobranný systém, z hebrejštiny volně překládán jako boj z blízka, který používají přední bezpečnostní sbory po celém světě (FBI, CIA, policejní jednotky SWAT či třeba izraelská armáda – IDF nebo tajná služba Mossad). Tento sebeobranný systém se v současné době rozšiřuje do měst po celé České republice a snaží se naučit své žáky, jak řešit různé krizové situace, ve kterých se mohou v běžném životě ocitnout. Od svého vzniku byla KMG největší a nejprofesionálnější Krav Maga organizace na světě. V současné době má pobočky ve více než 70 zemích na všech kontinentech. V roce 2007 se k těmto zemím připojila i Česká republika.
www.krav-maga.czDesignblok a „Avon proti domácímu násilí“ spojily své síly v oblasti prevence násilí na ženách

Čtvrtek, 17. Říjen 2013
avon_logo-dv_horizontal_cz-300x62
Designblok a charitativní projekt Avon proti domácímu násilí” společnosti Avon společně podpořily vznik nové unikátní internetové kampaně “Nenechte si ubližovat”, která bude zaměřena na prevenci násilí na ženách.

V neděli 13. října proběhl slavnostní večer Premier Gala, závěrečná událost letošního Designbloku s podtitulem Prague Design and Fashion Week. V rámci tohoto slavnostního večera fotobyl předán šek na 300 000 Kč charitativnímu projektu Avon proti domácímu násilí.Designblok a Avon tak společně finančně podporují vznik nového unikátního internetového projektu, který ženám přinese praktické rady, jak se chovat v krizových situacích jako jsou domácí násilí, sexuální násilí, stalking (nebezpečné pronásledování) a další. Projekt nezapomíná ani na problematiku násilí na dětech. Odborným garantem projektu je sdružení Krav Maga, které se na celém světě věnuje otázkám bezpečnosti a sebeobrany.


Daniela Peštová, ambasadorka projektu Avon proti domácímu násilí, doplňuje: Společně s odborníky ze sdružení Krav Maga právě pracujeme na novém velkém internetovém projektu, který bude představen při příležitosti Mezinárodního dne proti násilí na ženách 25. listopadu.“


“Designblok každý rok podporuje některý z charitativních projektů, spolupracovali jsme například s Nadací Terezy Maxové, podporovali Design Help, nebo dům chráněného bydlení. Letos jsme se rozhodli pro spolupráci s Avon a Danielou Peštovou. Informovanost veřejnosti hraje v boji proti domácímu násilí zásadní roli, věříme, že projekt pomůže tuto informovanost zvýšit,” dodala ředitelka Designbloku Jana Zielinski.

_LHA3535 _LHA3502 _LHA3487

PR kontakt – Designblok:

Larisa Blichová

+420 739 592 931

larisa.blichova@profilmedia.cz


PR kontakt – Avon proti domácímu násilí:

Patrik Šilhavý

+420 731 642 069

patrik.silhavy@avon.com


O projektu Avon proti domácímu násilí


V roce 2008 společnost Avon otevřela společensky citlivé a mimořádně závažné téma domácího násilí páchaného na ženách. Pod heslem „Mluvme spolu o domácím násilí“ byla spuštěna kampaň, která poukazovala na nutnost hovořit nahlas o věcech, které nás trápí, a najít pro ně vhodná řešení. Její tváří je světoznámá topmodelka Daniela Peštová, která pomáhá s prevencí tohoto závažného společenského problému. Společnost Avon také využívá svoji rozsáhlou síť Avon Ladies a Avon Gentlemanů, kteří bez nároku na provizi prodávají tzv. symboly (produkty se symbolem ležaté osmičky). Výtěžek z prodeje těchto předmětů putuje na konto Avon proti domácímu násilí. Díky těmto finančním prostředkům jsou financovány charitativní aktivity.


Partneři Designbloku:


Generální partner: Erste Bank


Hlavní partneři: hlavní město Praha, ŠKODA Auto


Hlavní mediální partneři Designbloku: Česká televize, Český rozhlas, Hospodářské noviny, ELLE, Reflex

Partneři: Galerie hlavního města Prahy, ČD Cargo


Oficiální dodavatelé: ABSOLUT vodka, Ambiente restaurace, fusion hotel prague, Giorgio Armani Cosmetics, H&M, Heineken, Parfumerie Douglas, SAMSUNG, SONBERK, Spyron TONI&GUY, TONI&GUY HAIRMEETWARDROBE, Veuve Clicquot

Designblok se koná pod záštitou primátora hlavního města Prahy pana RNDr. Tomáše Hudečka, Ph.D a starosty městské části Praha 1 Ing. Oldřicha Lomeckého a městské části Praha 3.


Designblok podporují tyto instituce: Velvyslanectví Nizozemského království, Francouzský institut v Praze, Velvyslanectví Švédska, Instituto Cervantes, Česká centra, CzechTourism, Spanish Tourist Office, Vlámské zastoupení, městská část Praha 3


Mediální partneři: H.O.M.i.E., Art+Antique, Architekt, Dolce Vita, Design & Home, ERA21, ELLE Decoration, Flash Art, Marianne Bydlení, Radio 1, CityBee.cz, Designmagazin.cz, Designguide.cz, Czechdesign.cz, elle.cz, fashionbook.cz, iconiq.cz, invogue.cz, ihned.cz, MAUDhomme, protisedi.cz, RailReklam


Zahraniční mediální partneři: Domus German Edition, H.O.M.E., H.O.M.i.E., Atrium, Designum, Flash Art


Projekty Designbloku dále podpořily:

AVON

Podpora výstavy Designblok Talent Card:

T-Mobile

Podpora Designblok Pop-up shop:

ZOOT


Poděkování:

CIDRERIE

SANPELLEGRINO

SIPRAL

Toi &Toi


Avon a proFem se zaměří na násilí u mladých

Čtvrtek, 26. Září 2013
AVON_LOGO DV_vertical_SK Brno, 26.9.2013 – Společnost Avon a nezisková organizace proFem o.p.s. opět spojily své síly a společně přicházejí s novým projektem workshopů “Mluvme spolu o domácím násilí”. Tyto workshopy proběhnou na českých středních školách v první polovině příštího roku a na základě získaných údajů vznikne unikátní studie, která se jako první svého druhu v České republice zaměří na násilí mezi mladými a názory mladých na násilí.


Charitativní projekt Avon proti domácímu násilí společnosti Avon se rozhodl finančně podpořit druhou sérii workshopů, kterou organizuje organizace proFem. Tyto workshopy proběhnou v první polovině příštího roku na středních školách v České republice a zaměří se na otázky týkající se domácího násilí a násilí mezi mladými (co je a co není domácí násilí; formy, podoby, specifika; mýty; varovné signály; jak pomoci kamarádovi/kamarádce apod.). Školy se již mohou začít do programu hlásit, a to na stránce http://www.avonprotidomacimunasili.cz/workshopy/registrace, účast je bezplatná.


Součástí workshopů bude dotazník, na základě jehož výsledků bude zpracována unikátní studie. Ta bude zkoumat nejen situaci v rodinách, ale také obecné názory studentů na domácí násilí a jejich zkušenost s násilím mezi vrstevníky a ve vztazích. Tato studie bude prezentována ve druhé polovině roku 2014.

Vybraných workshopů se opět zúčastní ambasadorka projektu Avon proti domácímu násilí Daniela Peštová. “Jsem velice ráda, že budeme s workshopy pokračovat. Věřím, že diskuze se studenty je jeden z nejefektivnějších prostředků, jaký můžeme zvolit,” uvedla. “Domácí násilí a násilí mezi mladými jsou dnes velikými tématy. Jsme potěšeni, že můžeme tyto témata znovu otěvřít a přispět tak k lepší budoucnosti všech z nás,” uvedla ředitelka organizace proFem Jitka Poláková.


První série workshopů probíhala mezi listopadem 2012 a červnem 2013. Zúčastnilo se jí téměř 400 studentů v 7 českých městech (Brno, České Budějovice, Plzeň, Most, Liberec, Praha, Beroun). Záštitu nad projektem převzalo Informační centrum OSN v Praze.


Kontakt pro tisk:

Patrik Šilhavý
PR Specialist, Avon Cosmetics
E-mail: patrik.silhavy@avon.com
Tel. +420 731 642 069


index_profem-logo

O organizaci proFem o.p.s.

Posláním proFem o.p.s. je působení na zlepšení situace v oblasti domácího násilí a jiných forem násilí především na ženách, a to prostřednictvím lobbingu, osvěty, vydávání publikací a přímé podpory osob ohrožených domácím násilím či jinou formou násilí.

Tohoto poslání dosahuje pomocí následujících cílů:

  • vydávat poradenské a informační publikace pro veřejnost v oblastech, ve kterých dochází k porušování lidských práv, se zaměřením na domácí násilí.
  • pořádat konference, workshopy a školení pro laickou i odbornou veřejnost
  • poskytovat přímé poradenství a podporu osobám ohroženým domácím násilím či jinou formou násilí
  • upozorňovat společnost na problematické oblasti, ve kterých dochází k domácímu násilí či jiným formám násilí, a to formou veřejných prohlášení,
  • politického lobbingu u zákonodárných institucí a u politického zastoupení,
  • spolupracovat s veřejnými médii či zřizovat média vlastní, za účelem poukázání na problematické oblasti v tématu domácího násilí,
  • aktivně spolupracovat s jinými (nejen) ženskými iniciativami a organizacemi z České republiky a ze zahraničí na těchto problémech.

O projektu Avon proti domácímu násilí

V roce 2008 společnost Avon otevřela společensky citlivé a mimořádně závažné téma domácího násilí páchaného na ženách. Pod heslem „Mluvme spolu o domácím násilí“ byla spuštěna kampaň, která poukazovala na nutnost hovořit nahlas o věcech, které nás trápí, a najít pro ně vhodná řešení. Její tváří je světoznámá topmodelka Daniela Peštová, která pomáhá s prevencí tohoto závažného společenského problému. Společnost Avon také využívá svoji rozsáhlou síť Avon Ladies a Avon Gentlemanů, kteří bez nároku na provizi prodávají tzv. symboly (produkty se symbolem ležaté osmičky). Výtěžek z prodeje těchto předmětů putuje na konto Avon proti domácímu násilí. Díky těmto finančním prostředkům financujeme naše charitativní aktivity.

O společnosti Avon

Avon, společnost pro ženy, je přední celosvětová kosmetická společnost s ročním obratem téměř 11 mld. dolarů. Jako jedna z největších společností na světě v oblasti přímého prodeje své výrobky prodává prostřednictvím více než 6 milionů aktivních nezávislých reprezentantů. Produkty Avonu jsou dostupné ve více než 100 zemí. Nabídka zahrnuje dekorativní a pleťovou kosmetiku, vůně, módu a vybavení pro domácnost. Mezi nejznámější značky patří Avon Color, ANEW, Skin-So-Soft, Advance Techniques a Luxe.

Pinktober – 14. ročník kampaně v boji proti rakovině prsu je pořádán ve spolupráci se společností AVON

Středa, 25. Září 2013
Praha, Česká republika, 25.září 2013 – Hard Rock Cafe Praha svým 14. ročníkem kampaně PINKTOBER™ opět bojuje proti rakovině prsu, která ovlivňuje životy miliónů lidí na celém světě.


_LHA9394V rámci celosvětové charitativní akce s názvem PINKTOBER (název je složen z anglických výrazů “Pink” a “October”) pořádá pražské Hard Rock Cafe na podporu charitativního  projektu Avon proti rakovině prsu sérii koncertů hvězd české hudební scény, mezi které se řadí například Tonya Graves, CLOU, Support Lesbiens, Xindl X nebo David Deyl. Zahájení PINKTOBERu proběhne dne 2. Října koncertem Tonyi Graves.

Přední česká módní návrhářka Alice Abraham vytvořila pro PINKTOBER a ambasadorky projektu Avon proti rakovině prsu speciální limitovanou edici exkluzivních kabelek s náramky s prvky Swarovski. Ambasadorky, mezi které patří Simona Stašová, Monika Absolonová, Mahulena Bočanová, Ivana Gottová, Gábina Partyšová, Iva Pazderková, Olga Šípková a Tonya Graves, věnují kabelky do říjnové veřejné dražby na Aukro.cz. Celý výtěžek aukce bude věnován na veřejnou sbírku Avon konto proti rakovině prsu. Na toto konto, ze kterého jsou hrazeny projekty boje proti zákeřné nemoci, poputují také prostředky z výtežku ze vstupného z koncertů v Hard Rock Cafe Praha.


Růžový měsíc v Hard Rock Cafe doprovází také speciální růžové nápojové menu, které bude zahrnovat nealkoholické drinky. Na menu je například _LHA9329jahodová limonáda s bazalkou, mléčný jahodový koktejl Dream nebo jahodový dezert. Část výtěžku z prodeje také podpoří boj proti rakovině Avon.


Návštěvníci Hard Rock Cafe Prague mohou akce podpořit nejen návštěvou koncertů, ale také nákupem produktů ze speciální edice Pinktober triček, pinů, náramků, županů, šátků, růžového povlečení a mnoha dalších věcí.


Všechny výrobky budou prodávány v Hard Rock Cafe místech po celém světě, která zahrnují kavárny, hotely a kasina. Budou k dostání také v internetovém obchodě na www.hardrock.com.

Avon bude předáno 75% z maloobchodní ceny každého pinu a 15% z maloobchodní ceny všech ostatních produktů.

_LHA9411


Co: Hard Rock Cafe Praha PINKTOBER_LHA9395

Kde: Hard Rock Cafe Prague, Malé náměstí 3, 110 00, Praha 1

Vstupné: na všechny koncerty 100 Kč


Program koncertů v Hard Rock Cafe Praha:

–       2.října            Tonya Graves

–       10.října David Deyl a Xindl X

–       17.října          Support Lesbiens

–       24.října          CLOU

Pro více informací navštivte www.hardrock.com/prague

Pro podrobnější informace k programu PINKTOBERU navštivte  www.hardrock.com.


O projektu „Avon proti rakovině prsu“

Společnost Avon Cosmetics ČR se do celosvětového charitativního projektu Avon proti rakovině prsu zapojila v roce 1997. Každoročně se v rámci Avon Pochodu proti rakovině prsu vydávají tisíce lidí do ulic, aby podpořily a dodaly naději ženám, které byly touto nemocí zasaženy. Ročníku 2013 se zúčastnilo rekordních 18 500 pochodujících a vstupenek na akci, Triček proti rakovině prsu, bylo prodáno 36 000. Za 17 let fungování projektu bylo díky Avonu předáno na boj s tímto onemocněním 82 milionů korun. Získané finanční prostředky jsou věnovány na projekty spojené s prevencí a bojem proti rakovině prsu. Mezi nejvýznamější patří např. sponzoring bezplatné Avon linky 800 180 880, sponzoring vyhodnocování screeningového programu, preventivní programy a příspěvky na vyšetření prsu v projektu Ženy ženám. Ambasadorkami a tvářemi projektu se staly: Simona Stašová, Monika Absolonová, Mahulena Bočanová, Ivana Gottová, Gábina Partyšová, Iva Pazderková, Halina Pawlowská, Olga Šípková, Kateřina Brožová, Tonya Graves a Taťána Kovaříková. Dlouhodobými partnery projektu Avon proti rakovině prsu jsou: pacientská organizace Mamma HELP, Asociace mamodiagnostiků ČR a Aliance žen s rakovinou prsu.

Více na zdravaprsa.cz nebo FB Avon Pochod.


O „Hard Rock International“

S celkovým počtem 178 provozoven v 55 zemích, včetně 139 kaváren a 18 hotelů a 8 kasin, se Hard Rock International (HRI) řadí mezi celosvětově nejuznávanější společnosti. Počínaje kytarou Erica Claptona, Hard Rock dnes vlastní největší sbírku hudebních předmětů, které jsou vystaveny v provozovnách po celém světě. Hard Rock je také známý díky živým hudebním vystoupením, sběratelským kouskům oblečení a obrovskou sbírkou hudebních upomínkových předmětů. HRI vlastní světovou ochrannou známku pro všechny značky Hard Rock. Společnost vlastní, operuje a pronajímá ve frančízách restaurace v předních metropolích, které zahrnují Londýn, New York, San Francisco, Sydney a Dubai. HRI také vlastní, licencuje a/nebo řídí hotely a kasína po celém světě. Destinace zahrnují dva nejúspěšnější hotely a kasína v Tampě a v Hollywoodu, obojí na Floridě, které vlastní a řídí mateřská společnost HRI „The Seminole Tribe of Florida“, dále Bali, Biloxi, Chicago, Cancun, Las Vegas, San Diego a Singapore. Nově se mezi lokality řadí Hard Rock Cafe řadí Santiago, Nabq, San Jose a Guatemala City. Nové hotelové projekty zahrnují lokality Aruba, Riviera Maya, Abu Dhabi a Shenzhen a Haikou v Číně. Nové projekty ve fázi rozvoje kasín zahrnují Maďarsko a Northfield v Ohiu. Pro více informací o Hard Rock International navštivte www.hardrock.com.


100% růžová naděje rozzářila Prahu – Avon Pochodu se zúčastnilo rekordních 18 500 účastníků

Pondělí, 9. Září 2013
prahaPražské ulice zaplavila tuto neděli vlna solidarity a 100% naděje, kterou s sebou už po 13té přinesl Avon Pochod proti rakovině prsu. A na rozdíl od vln, které jeho konání znemožnily v červnu, tato léčila  a pomáhala. Na projekty boje proti zákeřné rakovině se vybralo již neuvěřitelných 82 000 000 Kč. Vstupenkou na akci bylo tradičně Tričko proti rakovině prsu, kterého se prodalo nejvíce za dosavadní ročníky –  celkem 36 000 kusů.„Ráda bych poděkovala všem, kteří si udělali čas a pochodovali s námi za dobrou věc,“ řekla generální ředitelka Avonu pro Českou republiku a Slovensko Andreea Moldovan. „Opět jsme přinesli 100% naději ženám, které s rakovinou bojují, a díky prodaným tričkům můžeme zachránit drahocenné životy žen.“


Největší charitativní akce v České republice odstartovala v neděli  8. září v pravé poledne na Staroměstském náměstí, kde slavnostní pásku přestřihly téměř všechny ambasadorky boje proti rakovině prsu spolu se speciálními hosty hereckou legendou Jiřinou Bohdalovou a topmodelkou Danielou Peštovou za pomoci generální ředitelky společnosti Avon pro Českou a Slovenskou republiku Andreey Moldovan a obchodní ředitelky pro Českou a Slovenskou republiku Štěfánie Dzurillové.


Cílem byly tradičně Žluté lázně, kde si návštěvníci užili vystoupení Davida Deyla, Moniky Absolonové, Tonyi Graves či skupiny MIG 21. Na jevišti se rovněž sešly ambasadorky Avon Pochodu proti rakovině prsu, které společně se zástupci společnosti Avon předali neziskovým organizacím šek na 6 milionů korun. Peníze poslouží na projekty zaměřené na prevenci rakoviny prsu a zvýšení povědomí o jejím výskytu na území České republiky.


Nejemotivnější okamžik celého Pochodu, vypouštění růžových balonků, se odehrál za zvuků nové hymny Avon Pochodu „Budu tu stát“. Jejími autory jsou David Deyl a Xindl X a společně s Davidem Deylem ji nazpívala jedna z ambasadorek Monika Absolonová.


Zářijovým pochodem však boj Avonu proti rakovině prsu nekončí. V rámci celosvětové charitativní akce s názvem PINKTOBER (název je složen z anglických výrazů “Pink” a “October”) pořádá pražské Hard Rock Cafe na podporu boje Avonu proti rakovině prsu sérii koncertů hvězd české hudební scény, mezi které se řadí například Tonya Graves, CLOU, Support Lesbiens, Xindl X nebo David Deyl.


Přední česká módní návrhářka Alice Abraham vytvořila pro PINKTOBER a ambasadorky společnosti Avon speciální limitovanou edici exkluzivních kabelek s náramky s prvky Swarovski. Ambasadorky věnují kabelky do říjnové veřejné dražby na Aukro.cz. Celý výtěžek aukce bude věnován na konto Avon proti rakovině prsu. Na toto konto, ze kterého jsou hrazeny projekty boje proti zákeřné nemoci, poputují také prostředky z prodeje speciálních PINKTOBER náramků a výtežku ze vstupného z koncertů v Hard Rock Cafe Praha.


Avon Pochod 2013 je za námi, ale společnost Avon se zavázala, že i nadále bude pokračovat v boji proti onemocnění, které se týká každé osmé ženy v České republice. Téma rakoviny prsu je stále aktuální, o čemž svědčí i letošní dosažené výsledky tohoto ročníku v rekordní výši 18 500 účastníků a 36 000 prodaných triček.

Ambasadorky2013 samostatne_nepro mediaKontakt pro tisk:
Michal Čech
tel.: 737 418 801
michalcech@seznam.cz


www.zdravaprsa.cz / www.facebook.com/AvonPochod

Druhý ročník olomouckého Avon Pochodu rozdával naději

Čtvrtek, 5. Září 2013


31. srpna 2013 se uskutečnil již druhý ročník olomouckého Avon Pochodu proti rakovině prsu, akce plná solidarity a naděje. I přes nepřízeň počasí se Pochodu zúčastnilo 1000 účastníků a během celé akce panovala skvělá atmosféra.

olomoucProgram Avon Pochodu začal již v 10 hodin ve Smetanových sadech, kde účastníky bavila energická bubenická show Jumping Drums. Po úvodním zábavném programu patřilo jeviště proslovům. Na jevišti vystoupili primátor města Olomouc Martin Novotný a náměstkyně hejtmana Olomouckého kraje Yvona Kubjátová, kteří přijali záštitu nad samotnou akcí. Slova se ujala také manažerka PR a reklamy společnosti Avon Cosmetics Alena Pytlíčková a Karla Otavová, zástupkyně sdružení pacientek s rakovinou prsu Mamma HELP.

Nechybělo ani slavnostní představení čestných hostů, a to v čele s Alicí Bendovou, Olgou Lounovou, Kamilou Nývltovou, Marianem Vojtkem, Petrem Vojnarem a Vlastou Korcem, který Avon Pochod také moderoval.


V průběhu celého dopoledne byl připraven  bohatý program nejen pro nejmenší účastníky Pochodu, ale také pro jejich rodiče. Děti se mohly nechat třpytivě tetovat či dovádět na skákacím hradu, pro jejich maminky bylo připraveno vyšetření znamének a  ukázka prodlužování vlasů.Samotný Avon Pochod odstartoval slavnostním přestřihnutím AVON pásky všemi hosty a stovky pochodujících se pak vydaly na trasu dlouhou 3,5 km. Aby cesta rychleji ubíhala a měla správnou energickou atmosféru, šli celý Pochod také členové skupiny Jumping Drums a bubnovali na africké bubny.


V cíli Pochodu, ve Smetanových sadech, roztančilo i nejmenší pochodující vystoupení Olgy Lounové, Kamily Nývltové a Mariana Vojtka. Avšak nejdojemnějším momentem celého odpoledne bylo jednoznačně vypouštění balónků doprovázené proslovem manažerky PR a reklamy společnosti Avon Cosmetics Aleny Pytlíčkové a písní Bohemian Rhapsody, v živém podání skupiny Queenie – World Queen Tribute Band. Emotivní moment mimo jiné umocňovaly husté kapky deště, která dopadaly na stoupající balonky.


Účastníci Pochodu se poté těšili z vystoupení kapely Queenie – World Queen Tribute Band. Deštivé odpoledne zpříjemnila a završila kapela Portless.dvojice


Akce sloužila také jako pozvánka na Avon Pochod v Praze, který se uskuteční 8. září. Velký dík patří všem 1000 registrovaným účastníkům, kteří i navzdory nepříznivému počasí akci podpořili. Děkujeme také městu Olomouc a Olomouckému kraji za poskytnutou záštitu.

Tisková zpráva – Olomoucký Avon Pochod 2013-Růžová 100% naděje

Čtvrtek, 1. Srpen 2013
VýstřižekAvon Pochod proti rakovině prsu je mimořádnou akcí plnou solidarity a naděje. A 100% naděje se letos bude skloňovat ve všech pádech. Právě z ní je totiž ušito Tričko proti rakovině prsu 2013, jenž je vstupenkou na letošní Avon Pochod, který se letos již podruhé koná také v Olomouci.


31. srpna 2013 se uskuteční již druhý ročník olomouckého Avon Pochodu. Pochod proti rakovině prsu, jehož trasa je dlouhá 4 km, startuje ve 12 hodin ze Smetanových sadů. Všichni účastníci se mohou těšit na bohatý program, který na startu začíná již v 10 hodin a od 13 hodin opět pokračuje ve Smetanových sadech– cíli Pochodu. Během odpoledne vystoupí řada známých osobností – zpěvačky Olga Lounová, Yvetta Blanarovičová, Kamily Nývltová, zpěvák Marian Vojtek, bubeníci Jumping drums a kapely Portless a Quennie-world Tribute band. Avon Pochod v Olomouci mimo jiné podpoří čestní hosté Alice Bendová, Petr Vojnar a Vlasta Korec.  Akce slouží jako pozvánka na Avon Pochod v Praze, který startuje 8. září ve 12 hodin ze Staroměstského náměstí.


Záštitu nad Avon Pochodem proti rakovině prsu v Olomouci převzal primátor města Olomouc Martin Novotný, který mimo jiné uvedl: Každou akci, která zvyšuje šance na včasné odhalení zhoubných nádorů, a tedy i na úspěšnou léčbu, je třeba podpořit. A tento pochod k takovým akcím nepochybně patří. Jsem velmi rád, že se Avon Pochod proti rakovině prsu koná už podruhé i v Olomouci.“

Záštitu dále převzala náměstkyně hejtmana olomouckého kraje paní Mgr. Yvona Kubjátová.


Pro všechny, kteří se rozhodnou podpořit boj proti rakovině prsu, je na Avon Pochodu připraven také bohatý doprovodný program – prohlídka znamének, vzducholoď, koloběžky, skákací hrad a mnoho dalšího.


Na olomouckém Avon Pochodu proti rakovině prsu nemůže chybět tradiční vypouštění balónků, což je nejemotivnější část celého Pochodu. Balónky budou vypuštěny za doprovodu nové hymny Avon Pochodu – Budu tu stát, kterou nazpívala Monika Absolonová s Davidem Deylem. Tento akt není jen vzpomínkou na ty, kteří již nejsou s námi, ale je především dodáním naděje těm, kteří to potřebují.


„Dávat naději nemocným i jejich rodinám je to, oč se snažíme od počátku vzniku tohoto projektu,“ prozradila manažerka PR a reklamy společnosti Avon Cosmetics Alena Pytlíčková. „Sponzorujeme řadu organizací zabývajících se prevencí a léčbou rakoviny prsu, která je nejčastějším nádorovým onemocněním, postihujícím zhruba každou osmou ženu. Ale v případě rakoviny prsu platí, že včasná diagnostika dává pacientce velkou naději na vyléčení. Apelujeme na ženy, aby nepodceňovaly prevenci. Jen tak budeme mít naději na vítězství v boji s touto zákeřnou nemocí.“

Vstupenkou na Avon Pochod je Tričko proti rakovině prsu, které lze zakoupit za 399,- Kč u Avon Ladies/Gentlemanů, na Olomouc_visackawww.zdravaprsa.cz a v Avon centru Olomouc (Tř .Spojenců 9).


Výtěžek z prodeje trička jde na konto Avon proti rakovině prsu. Na projekty boje proti zákeřné nemoci jsme již vysbírali více než 76 milionů korun. Děkujeme!

Avon předal šek azylovému domu Acorus

Pondělí, 29. Červenec 2013


V pátek 26. července společnost Avon předala neziskové organizaci Acorus, o.s. šek v hodnotě 100 000 Kč. Tyto finanční prostředky budou použity na provoz pražského azylového domu. Acorus má již finanční prostředky k dispozici na svém bankovním kontu.


Šek si od PR specialisty společnosti Avon Patrika Šilhavého převzala ředitelka azylového domu Acorus Zdena Zuzana Bednářová. Avon a Acorus v rámci iniciativy „Avon proti domácímu násilí“ dlouhodobě spolupracují na zkvalitnění života žen a dětí, které se ocitly v nelehké životní situaci. Azylový dům na území Hl. m. Prahy s utajenou adresou poskytuje obětem násilí z celé země přístřeší, odbornou pomoc i pocit bezpečí.


„Ve společnosti Avon považujeme za nezbytné pomáhat těm, kteří to potřebují. Jsme velice rádi, že jsme Acorusu opět mohli pomoci, a těšíme se další spolupráci,“ uvedla manažerka PR a reklamy společnosti Avon Alena Pytlíčková.


Avon a Acorus naposledy představili společný projekt v říjnu roku 2012, kdy Avon finančně podpořil benefiční koncert k příležitosti 15. výročí založení Acorusu. Výtěžek ve výši téměř 40 000 Kč sloužil pro zlepšení stavu budovy azylového domu. Avon azylový dům podporuje od roku 2008, kdy byla v České republice představena iniciativa „Avon proti domácímu násilí“.

IMG_8552 pro AVON


Avon Pochod 2013 se uskuteční 8.září 2013

Úterý, 18. Červen 2013
Ničivé povodně změnily v minulých dnech životy tisícovkám lidí. Kromě ničivých vln se však vzedmula i vlna solidarity, podpory a NADĚJE. A právě 100% NADĚJE je mottem letošního Avon Pochodu proti rakovině prsu, jehož datum muselo být právě kvůli velké vodě posunuto. Pražské ulice se tedy obléknou do růžové druhou zářijovou neděli – 8.9.


„Věříme, že návštěvníci Avon Pochodu pochopí změnu termínu, která byla naprosto nezbytná. Ze solidarity k lidem postiženým povodněmi i s ohledem na bezpečnost návštěvníků Avon Pochodu jsme se rozhodli pro neděli 8. září,“ prozradila ředitelka PR a reklamy pro Českou a Slovenskou republiku Alena Pytlíčková.Na start Avon Pochodu 2013 se 8. září ve 12 hodin na Staroměstském náměstí v Praze postaví i ambasadorky, které přijdou bojovat proti zákeřné nemoci a dodat odvahu nemocným ženám a jejich rodinám. O dobrou náladu se na startu postarají Gipsy.cz, v cíli se můžete těšit na vystoupení Moniky Absolonové, Tonyi Graves, Davida Deyla a skupiny MIG 21. Při slavnostním vypouštění balonků zazní nová hymna Avon Pochodu „Budu tu stát“, jejímiž autory jsou David Deyl a Xindl X a která má na svém kontě již rekordní počet zhlédnutí – 129 000. Interprety písně jsou David Deyl a zpěvačka Monika Absolonová.


Cílem Avon Pochodu budou Žluté lázně, které se aktuálně vzpamatovávají z následků ničivé povodně a pracují na odstranění škod. „Žluté lázně již otevřely svoje brány pro veřejnost minulý víkend alespoň v omezeném rozsahu. V létě by už ale mělo být všechno v pořádku a měly by fungovat naplno. Těšíme se tedy na krásné prázdniny i září a tím i tak trochu podzimní Avon Pochod proti rakovině prsu, jehož organizátoři to s námi nevzdali a věří, že lázně opět ožijí,“ říká Hana Tietze, mluvčí areálu Žluté lázně.


Pro návštěvníky, kteří chtějí být neustále v pohybu a pochod je pro ně příliš pomalý, nabízí AVON a Iva Pazderková řešení. Oblíbená herečka a propagátorka běhu totiž celou trasu i poběží a zve návštěvníky Avon Pochodu, aby se k ní přidali. Start běhu bude od Žlutých lázní a poběží se po trase Pochodu až na Staroměstské náměstí, kde se Iva postaví do čela Pochodu a celou trasu si užije ještě jednou – tentokrát poklidnou chůzí. Jste-li příznivci běhu, obujte si pohodlnou běžeckou obuv a start je v 9:30 od Žlutých lázní.


Vstupenkou na Avon Pochod je Tričko proti rakovině prsu, které je stále k zakoupení za 399,- Kč u Avon Ladies/Gentlemanů, u vybraných partnerů a na www.zdravaprsa.cz. K dnešnímu dni jsme prodali téměř 28 000 kusů. Výtěžek z prodeje trička jde na konto Avon proti rakovině prsu. Na projekty boje proti zákeřné nemoci jsme již vysbírali více než 76 milonů korun. Děkujeme!


I když byl Avon Pochod proti rakovině prsu kvůli povodním odsunut na září, je ten nejvyšší čas začít pracovat na tričku pro rok 2014. Nabízíme vám jedinečnou možnost ovlivnit výběr pochodového trička na příští rok. Hlasujte pro jeden z 10 modelů, které vytvořili studenti Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze 7. Vítězný model se stane inspirací pro Tričko proti rakovině 2014. Hlasovat můžete od 15. 6. do 31. 7. 2013 na www.zdravaprsa.cz


Kontakt pro tisk:

Michal Čech

tel.: 737 418 801

michalcech@seznam.cz

Nový modrý prsten Odhodlání. I malá pomoc dělá velké zázraky

Pondělí, 17. Červen 2013
Modrá je barva moře a nebe. Vyjadřuje spolehlivost, mír, ale hlavně SVOBODU. Bujujte s námi za práva žen, které to potřebují. Bez naší POMOCI se neobejdou! Nový Modrý prsten Odhodlání je další symbol s modrou stužkou, jehož prodejem shromažďujeme prostředky na prevenci domácího násilí a pomoc obětem.


Modrý prsten Odhodlání je v prodeji od kampaně 9 v sítí Avon Ladies a Avon Gentlemanů a online v Modrém obchodě zde. Jeho cena je 150 Kč a celý výtěžek poputuje na sbírkové konto Avon proti domácímu násilí, ze kterého financujeme projekty na potlačení násilí na ženách.

Objednací kódy pro objednání v síti AL / AG:
Velikost 6 (16,5 mm): 0124 8
Velikost 8 (18,1 mm): 1274 0
Velikost 10 (19,75 mm): 0128 9