Přihlásit se

O společnosti

O společnosti

Avon, společnost pro ženy, je celosvětovou vedoucí společností přímého prodeje v oblasti kosmetiky s více než 125 letou historií. Své výrobky prodává prostřednictvím 6,5 milionu nezávislých reprezentantů ženám ve více než 100 zemích světa. Součástí sortimentu Avonu jsou kosmetické výrobky, móda, šperky a potřeby pro domácnost. Produktové portfolio Avonu zahrnuje značky jako Anew, Solutions, Planet Spa, Avon Color, Advance Techniques, Naturals, Luxe a Avon Baby. Avon ve spolupráci s vyhlášenými módními domy a návrháři nabízí i širokou paletu dámských a pánských vůní (Herve Leger, Fergie, Christian Lacroix a další).

Avon se zavázal ženám poskytovat nejen možnost neomezeného výdelku, ale také chránit jejich zdraví a bránit jejich práva. Součástí firemní DNA tak jsou charitativní projekty Avon proti rakovině prsu a Avon proti domácímu násilí. Nejnovější iniciativou je Hello Green Tomorrow, která se soustředí na ekologii a obnovu deštných pralesů.

Historie

Historie firmy Avon připomíná pohádkový příběh. Ke konci 19. století začal obchodní cestující s knihami David McConnell ke knihám přidávat malý voňavý dárek. Zanedlouho se jeho vůně stávaly žádanější více než samotná literatura, a proto v roce 1886 založil svou vlastní kosmeticku společnost "California Parfume Company".
McConnell správně předpokládal, že pro přímý prodej je nejdůležitější osobní kontakt - žena nabízející zboží ženě. Prvním distributorem jeho společnosti byla paní P. F. E. Albee, která se tak stala první Avon Lady. Poprvé v historii získaly ženy příležitost nabýt finanční nezávislosti - 34 let před tím, než získaly hlasovací právo. V roce 1929 se na trhu objevila řada výrobků pojmenovaná podle rodiště jednoho z nejoblíbenějších autorů Davida McConnella, Williama Shakespeara: Stradford upon Avon. Název se stal tak populární, že se firma roku 1939 oficiálně přejmenovala na Avon Product Inc.

Společnost Avon ve faktech

 • AVON je jednou z největších společností v oblasti přímého prodeje na světě a společností, která je na trhu bezkonkurenčně nejdéle. Už 126 let vyrábí kvalitní kosmetické produkty a dává příležitost ženám i mužům k finanční nezávislosti.
 • Produkty AVON se prodávají ve více než 100 zemích prostřednictvím více než 6,5 milionu nezávislých reprezentantů.
 • Společnost AVON založil David McConnel v roce 1886. Firma nabízela jen 5 parfémů a několik kosmetických produktů.
 • Reprezentanti společnosti AVON začali prodávat kosmetiku s prvním katalogem AVON v roce 1896.
 • Mezi uznávané značky patří například Avon Color, ANEW, Skin-So-Soft, Advance Techniques, Avon Naturals, Solutions, Luxe a Avon Baby.
 • Nejrychleji prodávaný výrobek v historii společnosti AVON je parfém Outspoken, který vznikl ve spolupráci s Fergie, frontmankou skupiny Black Eyed Peas.
 • Každou sekundu AVON někde po světě prodá 4 rtěnky a 2 řasenky ze svého katalogu.
 • AVON pomáhá ke zlepšení kvality života žen po celém světě.
 • Hlavní charitativní projekty AVONu jsou: AVON proti rakovině prsu, AVON proti domácímu násilí a Hello Green Tomorrow.
 • AVON své charitativní projekty podpořil celkovou částkou přesahující 860 milionů dolarů.
 • Od ledna 1991 působí společnost Avon Cosmetics na českém a slovenském trhu.
 • Avon Cosmetics je členem AOP – Asociace osobního prodeje.