Přihlásit se

Avon proti rakovině prsu

Vznik projektu

Myšlenka podporovat projekty boje proti rakovině prsu vznikla v mateřské firmě AVON v USA v roce 1992, kdy byl založen Fond pro zdraví žen. Úsilím tohoto fondu je kromě jiného podporovat i boj proti rakovině prsu.

Avon Cosmetics v České Republice bojuje již 16. rokem proti rakovině prsu v rámci iniciativy AVON proti rakovině prsu. Do celosvětového projektu se firma zapojila v roce 1997 prodejem produktů s růžovou stužkou, které prodávají AVON Lady a AVON Gentlemen bez nároku na provizi.

První AVON Pochod proti rakovině prsu se uskutečnil v roce 2000. Od té doby se stal pravidelnou akcí, která láká slavné osobnosti i média, ale hlavně – díky němu zachraňujeme životy žen po celé České republice.

Do projektu se zapojila celá řada známých osobností: Monika Absolonová, Simona Stašová, Aňa Geislerová, Táňa Vilhelmová, Lenka Termerová, Martha Issová, Mahulena Bočanová nebo Tereza Brodská. V minulosti se pochodu zúčastnily také Lucie Borhyová či Dara Rolinc. V roce 2012 se novými ambasadorkami staly návrhářka Taťána Kovaříková, zpěvačka a moderátorka Gabriela Partyšová a moderátorka Ivana Gottová.

Kde pomáhají vybrané finanční prostředky

Projekt AVON proti rakovině získává finanční prostředky díky prodeji speciálních produktů s růžovou stužkou, které nabízejí reprezentanti společnosti AVON bez nároku na provizi. Celý výtěžek putuje na konto iniciativy AVON proti rakovině prsu.
Do této chvíle chvíle se nám díky vám podařilo vybrat více než 76 000 000 korun. Děkujeme, že s námi zachraňujete lidské životy!
Získané finanční prostředky jsou věnovány na projekty spojené s prevencí proti rakovině prsu a bojem proti této zákeřné nemoci:

 • Avon linka proti rakovině prsu 800 180 880
  AVON ve spolupráci s neziskovou organizací Mamma HELP provozuje bezplatnou linku, na kterou se můžete anonymně obrátit a získat tak pomoc v nelehké situaci nebo bližší informace. Na lince jsou k dispozici terapeuti a psychologové. Více na www.mammahelp.cz
 • Screeningový výzkum
  Program vyhodnocování screeningových dat je první svého druhu u nás a slouží ke zmapování aktuální situace v souvislosti s onemocněním rakoviny prsu. Více na www.mamo.cz
 • Ženy ženám
  Prostřednictvím prodeje růžových triček, které slouží jako vstupenka na každoroční AVON Pochod, získáváme prostředky. S pomocí těchto financí jsou následně dotována vyšetření prsu v hodnotě 200 korun.
 • Aliance žen s rakovinou prsu
  Společnost AVON sponzoruje provoz Aliance žen s rakovinou prsu, která sdružuje více než 40 různých organizací a zastřešuje je jako celostátní obecně prospěšná společnost. Více na www.breastcancer.cz.
Více hledejte na www.zdravaprsa.cz.