Prevence jednoznačně zachraňuje životy

19. května 2022

Po dvou letech přestávky odstartuje jubilejní 20. ročník Avon pochodu

Po dvou letech přestávky zaviněné onemocněním Covid 19 se do ulic Prahy vrací Avon pochod za zdravá prsa. Tradiční akce, která již 20 let upozorňuje na nutnost prevence před nádorovým onemocněním prsu, se uskuteční v sobotu 17. září.

Start Avon pochodu je naplánován na Hradčanském náměstí, trasa povede okolo Pražského hradu na ostrov Štvanice, kde se mohou účastníci pochodu těšit na bohatý kulturní program. Vystoupí David Deyl, Michael Foret (MikAel), Mig 21, Ivan Mládek a Banjo Band, Nina Schwarz, O5 & Radeček nebo Tam Tam Batucada. Tradičním vyvrcholením akce bude předání daru společnosti Avon organizacím, které pomáhají s prevencí či s péčí o pacienty. Tyto prostředky plynou z výtěžku celoročního prodeje charitativních výrobků, a především růžových triček, která slouží jako vstupenka na akci.

Odbornými garanty Avon pochodu za zdravá prsa jsou prof. MUDr. Jan Daneš, CSc., a MUDr. Miroslava Skovajsová, Ph.D.

Nádorové onemocnění prsu je nejčastější zhoubné onemocnění u žen. Ročně je tato nemoc v České republice diagnostikována u 7200 žen a 1300 žen na toto onemocnění umírá. Podle profesora Jana Daneše je u této nemoci nejdůležitější včasné odhalení nádoru v raném stadiu, kdy je pravděpodobnost úplného vyléčení až stoprocentní. A právě proto je prevence tak nesmírně důležitá. „Za posledních dvacet let počet nových případů stagnuje, či mírně roste, ale úmrtnost díky screeningu a celkové prevenci klesá,“ říká profesor Daneš. Podle údajů Národního onkologického registru klesla mortalita za posledních dvacet let o 31,8 procent.

Jubilejní 20. ročník Avon pochodu za zdravá prsa přijde podpořit i řada veřejně známých osobností, kteří již tradičně v roli ambasadorů akci podporují. Účastníci se tak mohou těšit například na Tonyu Graves, Michaelu Kuklovou, Gábina Laškovou, Danu Morávkovou, Ivu Pazderkovou, Olgu Studničkovou Šípkovou, Petra Vágnera, Romana Vojtka a Davida Deyla, který také vystoupí v cíli pochodu. Nina Schwarz a Michael Foret budou vystupovat na startu pochodu. Celým dnem bude provázet již tradičně Honza Kovařík a moderátoři ČRo Dvojky Šárka Volemanová a Jiří Holoubek.

Vstupenkou na Avon pochod je růžové triko, které bude v prodeji ve třech velikostech S/M, L a XL za cenu 499 Kč od 1. června na www.avon.cz. Výtěžek z prodeje triček a doplňků – kšand a šátků, které společnost připravila u příležitosti Avon pochodu, pomůže zlepšit prevenci rakoviny prsu – financovat bezplatnou Avon linku za zdravá prsa a projekty Ženy ženám, Bellis – mladé ženy s rakovinou prsu, Avon za zdravá prsa pro neslyšící a platformu mamo.cz. Tyto projekty Avon Cosmetics podporuje ve spolupráci s Aliancí žen s rakovinou prsu a Asociací mamodiagnostiků České republiky. Více na www.zdravaprsa.cz.

Fotografie v tiskové kvalitě naleznete ve fotogalerii.

O společnosti Avon

Avon vnímá všechny podoby krásy už více jak 135 let. Kosmetická společnost patřící do globální skupiny Natura & Co tak spojuje lidi, přináší mnohé inovace, boří stereotypy a snaží se přispívat ke krásnějším životům nejen žen. Ikonická značka pevně věří v rovnost pohlaví a naslouchá potřebám žen, čímž vytváří pozitivní změny ve společnosti. Miliony nezávislých Avon Ladies a Avon Gentlemen po celém světě mají možnost prodávat Avon produkty, budovat si kariéru buď naplno anebo při jiných povinnostech a zabezpečit si tak stabilní příjem.

Psychické i fyzické zdraví žen stojí na vrcholu žebříčku priorit Avonu, proto prostřednictvím Avon Foundation daroval na témata související s bezpečností a zdravím žen už více než 271 miliard korun. Více informací najdete na www.avon.cz.